“ İttifaka ihanet edenler bedelini öder”

“ İttifaka ihanet edenler bedelini öder”

Dün öğleden sonra Korkuteli’ye gelen Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhur İttifakına sahip çıktı. Çavuşoğlu, “ İttifaka ihanet edenler, koltuk sevdasına düşenler bunun bedelini öder” diyerek, isim vermeden Hasan Ali irban’a ateş püskürdü18.02.2019 10:41

Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün öğleden sonra elmalı programı sonrası Korkuteli’ye geldi. Cumhur İttifakı Seçmen Koordinasyon Merkezine gelen Çavuşoğlu’nu kalabalık karşıladı. Halkı selamlayan Çavuşoğlu daha sonra konuşma yapmak üzere kürsüye geldi. Cumhur İttifakına sahip çıkan Çavuşoğlu “ İttifaka ihanet edenler, koltuk sevdasına düşenler bunun bedelini öder” diyerek isim vermeden Hasan Ali irban’a yüklendi. Konuşmasına vatandaşları selamlayarak başlayan Çavuşoğlu “ Sizlerle beraber olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Geldiğimiz andan itibaren gerek Ak Partili, gerek ülkücü arkadaşlarımın gösterdiği sevgi ve ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Üç günden bu yana Antalya’nın batısındaki ilçeleri dolaşıyoruz. Açılışlar yapıyoruz.  Dün akşam telefonda cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’la görüştük. Sizlere çok selamı var, buraya geldiğini söyledi. Sizden destek beklediğini söyledi. Bugün burada Cumhur İttifakı Adayımız Ömer İşlek beyin seçim ofisinin açılışı yapıyoruz. Biz 17 yıldır Antalya’ya ve Korkuteli’ye büyük hizmetler yaptık. Buraya Doğalgaz ve Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili vaatlerimiz var. Bunlar mutlaka gerçekleşecek. Söz verdiysek yaparız.” İfadelerini kullandı. 

“ Söz verdiysek yaparız.”

Çavuşoğlu “ Sevgili hemşerilerim bir seçim arifesindeyiz, inşallah hep beraber Menderes Türel’i tekrar kazandıracağız. Bizden önceki karanlık dönemi biliyoruz. Antalya’ya çaktığı bir çivi var mı, yaptığı bir çeşme var mı? Menderes kardeşim Antalya’nın batısından doğusuna 359 proje ile geliyor. Biz de Ankara’dan destek veriyoruz, dolayısı ile yapamayacağı şey yok.  Biz bu seçimlere 24 Haziran’da olduğu gibi yine MHP ile Cumhur İttifakını devam ettirerek giriyoruz. Bu ittifak herhangi bir kişiyi belediye başkanı seçtirme ittifakı değildir. Bu ittifak ülkenin bekası kurulmuş bir ittifaktır. O zaman Korkuteli’de çok çalışmamız gerekmez mi? Bu ittifak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve her iki partinin genel başkan yardımcılarının çalışmaları ile kuruldu. Bu süreçte kimse nefsi davranmasın, kim nefsi davranırsa bedelini öder. Kendisini düşünenler ve koltuk sevdalısı olanlar ile bizim işimiz olmaz. Trenden inenlerde bir daha bu tirene binemez. Biz devlet millet bekası diyeceğiz, birileri kalkacak nefsine yenilecek. Bu bizim kabul edeceğimiz bir şey olamaz.” Diye konuştu.

“Partimizin adını kullanarak kimse simsarlık yapmasın”

Çavuşoğlu “  Koltuk sevdası ile bu davaya ihanet edenlerin bizim ile işi olmaz. Cumhurbaşkanımız bir talimat verecek. Ondan sonra biz nefsi davranacağız. Bizim onlarla işimiz olmaz. Ben Alanyalıyım, adayımız MHP’li Adem Murat yücel, ben bu partinin kurucularından biriyim, benim memleketimde Ak Parti’li adat çıkacak dedim mi? Hayır tabi ki neden bu devletin bekası için. Partimizin adını kullanarak kimse simsarlık yapmasın. Finike’de Kaan Osman Sarığolu aday gösterilmedi. Ne dedi partimiz ne derse ben onu yaparım dedi. İşte gerçek dava adamlığı budur. Burada partimizden aday aday arkadaşlarımız vardı. Beş tane aday adayımız hepsi biz hizmet etmek için aday olduk dediler. Ancak bu bir kişiye nasip olacak. Ben tüm aday adayı arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakının temeli 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra yavaş yavaş atıldı. Bu ittifak seçime karda değil, mezara kadar sürecek.” Diye konuştu. Çavuşoğlu ardından programının devamında Döşemealtı’na geçti. 

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.