“1 Nisan sabahı ceketini alıp gideceklerden değiliz”

“1 Nisan sabahı ceketini alıp  gideceklerden değiliz”

Saadet Partisi Korkuteli Belediye Başkan Adayı Hasan Ali İrban ve Saadet Partisi meclis üyesi adayları dün sabah kahvaltısında ilçedeki gazetecileri ağırladılar. İrban, gazeteciler ile samimi bir sohbet gerçekleştirdi.14.03.2019 10:47

Toplumun çeşitli kesimleri ile toplantı yapan Saadet Partisi Korkuteli Belediye Başkan Adayı Hasan Ali İrban dün sabah ilçedeki basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Toplantıda konuşan İrban: “ Çok değerli basın mensubu arkadaşlarım, değerli meclis üyelerim ve meclis üyesi adayı arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Tabi meclis üyelerimiz ile birlikte ilk defa sizlerle bir araya geldik. Hem meclis üyesi adayı arkadaşlarımızı size tanıtmak hem de seçim süreci ile ilgili bilgi vermek, hem de Korkuteli’nin yıllardır beklediği 25 binlik imar planları ile ilgili gelinen son nokta hakkında bilgi vermek için toplandık. Ve yine birlik ve beraberliğimizi tesis etmek adına toplanmış bulunuyoruz. Çünkü, artık Korkuteli’de son günlerde yaşanan olaylar, Korkuteli tarihine yakışmayacak hafiflikte maalesef üzülerek söylüyorum. Siyaset hiç bu kadar hafif, basit, sıradanlaşan bir seçim olmamıştı. Biz bunun için uğraşıyoruz. Siyaseti hiçbir zaman çirkinleştirmedik, ötekileştirmedik. Belden aşağı basit siyaset yapmadık, yapmayacağız. Halkımız bunları yapanlara gereken dersi verecektir. Tehditler, şantajlar baskılar, yalanlar, iftiralar ne yazık ki üzülerek takip ediyoruz. Ama biz işimize bakıyoruz.” diye konuştu. 

“Biz genel siyasetten uzak, ortak paydamız Korkuteli diye yola çıktık.”

İrban: “ Baştan beri söylüyorum, biz Korkuteli sevdalılarının oluşturduğu bir ekibiz. Korkuteli’de, Korkuteli’nin söz söylemesi gerektiğini savunan bir ekibiz. Bu konuda hiçbir siyasi ayrım yapmadan hep birlikte yürüyoruz.  Allah’ın izni ile biz bu seçimi alacağız. Korkuteli’nin makûs tarihini değiştirmek için çıktımız bu yolda, vatandaşların bize olan teveccühünü görüyoruz. Her türlü baskıya, şantaja mahalle baskısına rağmen. Biz genel siyasetten uzak, ortak paydamız Korkuteli diye yola çıktık. Elhamdülillah dargınlıkların, sıralama kavgalarının olmadığı çok güzel bir liste oluşturduk. Birlikte çıktığımız bu yolda Mevla’m utandırmasın. Gittiğimiz her yerde biz bugüne kadar ilçemize hizmet eden herkese teşekkür ettik. Dualar ile andık. Birileri memleketi sadece kendinden ibaret sanıyor. Korkuteli’nin sözünü kendilerinin söyleyeceğini zannediyor. Biz burada doğduk, burada büyüdük, burada yaşıyoruz. 1 Nisan’dan sonra da Korkuteli’de yaşamaya devam edeceğiz. 1 Nisan sabahı ceketini alıp gideceklerden değiliz. Kimseyi siyasi görüşünden dolayı, vereceği oydan tehdit etmiyoruz. Tek gayemiz hizmet diye çıktığımız bu yolda, insanları kandırmadan, doğruları söyleyerek, yapılabilir projeler ile halkın karşısındayız. Seçim var alalımda sonra Allah kerim demiyoruz. Bu memleket bu siyasilerden çok çekti.” dedi.  

“Biz 1 Nisan’da bu seçimi alacağız ve herkesi kucaklayacağız.”

İrban “ Milletimiz her şeyin farkında, seçim sonucunu onlar belirleyecekler. Bu genel seçim değil, ancak genel seçim kadar önemli. Çünkü önümüzdeki beş yılı Korkuteli’de kimler dizayn edecek, çocuklarımızın geleceğini, hatta torunlarımızın geleceğini kimler dizayn edecek. Bu çizgide çalışmalarımız dört koldan sürüyor. Teşkilatımız,  meclis üyesi adaylarımız kadın kollarımız, gençlik kollarımız hep birlikte saha da çalışmaya devam ediyoruz. Geçmişte sandıklara sahip çıkılamadı, birçok hatalar yapıldı. Biz 1 Nisan’da bu seçimi alacağız ve herkesi kucaklayacağız. Herkese eşit hizmet edeceğiz. 25 bin planlar tarihinde bir ilk büyükşehir meclisinden geçti. Korkuteli tipik Anadolu kasabası görüntüsünden çıkacak. Korkuteli’nin girişinden itibaren hem Kuzey Çevreyolu, hem Güney Çevre Yolu Bucak istikametinden giriş Elmalı’ dan giriş buralar sağlı sollu ticari merkezler haline geldi. Ben yaptım oldu zihniyeti ile yapacağınız her proje insanları mutsuz eder. O yüzden biz önce istişare edeceğiz. Halkımıza soracağız, sandığı koyacağız halkımız ne diyorsa o olacak. Yıllarca yapılamayan hizmetleri birçok alanda misli ile şu sekiz ayda yaptık.  Birileri bunlar belediyenin asli görevleri zaten diyor. Biz de bunları söylemekten mutlu değiliz. Bunlar belediyelerin asli görevi; alt yapı, kaldırım, yol çalışmaları. Ancak bizden önce yapılmadığı için bizim yaptığımız bu, cenaze ortada. Biz cenazeyi kaldırıyoruz. 25 binlik planlarla Korkuteli’nin geleceğine dair alt yapı tamamladık. Korkuteli çağdaş, çok daha modern bir şehir olacak. Korkuteli’ye bir mimar eli değecek. Biz bundan sonra Korkutelililerin Korkuteli’de neler yapacağını 1 Nisan’dan sonra göstereceğiz. Katıldığınız için çok teşekkür ederiz. Siz basın mensupları arkadaşlarımıza yapılan baskıların farkındayız. Sizlerin yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Her zaman ekibimizle şahsımla yanınızdayız. Bize düşen ne varsa sizlerle beraberiz. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Allah birliğimiz bozmasın.” diye konuştu. Daha sonra basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çektirildi. 
Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.