“Bizim sloganımız sosyal belediyecilik”

“Bizim sloganımız sosyal belediyecilik”

Millet İttifakı İYİ Parti Korkuteli Belediye Başkan Adayı Halil Kara, gazetemize projeleri ile ilgili özel açıklamalarda bulundu. Kara, “Bu şehrin temel ihtiyaçlarını, belediyenin kaynakları çerçevesinde çözmek için bir program yaptık” dedi.13.03.2019 10:34

31 Mart yerel seçimlere 17 gün kala tempolu bir programla çalışmalarını sürdüren belediye başkan adayları 7’den 70’e herkesin gönlünde taht kurmak için çalışıyor. Ev ev, kapı kapı gezen adaylar, yapacağı hizmet ve projeleri vatandaşlara anlatıyor. Her kesimin gönlünü kazanmak için yoğun mesai harcayan isimlerden biri olan  Millet İttifakı İyi Parti Belediye Başkan Adayı Halil Kara, seçilmesi durumunda Korkuteli’de birçok projeyi hayata geçirmeyi planlıyor. Kara, yerel seçimlere yönelik çalışmaları hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Adaylığınızın açıklanmasının ardından sokaktaki vatandaşla, esnafla sıkı bir diyalog içerisindesiniz. Saha çalışmalarınızda vatandaştan nasıl tepkiler alıyorsunuz?

Uzun süredir sahadayız. Şahsıma ve Millet İttifakı’na karşı sahada çok güzel ve olumlu bir yansıma var. Vatandaşımızın bize olan teveccühü her geçen gün artarak devam ediyor. Gerçekleştirmesi mümkün, ayağı yere basan vizyon projelerimizle en iyi hizmeti vermek için çalışacağız. Halkımızdan projelerimizin gerçekleştirebilirliği ile ilgili çok olumlu tepkiler alıyoruz.

Seçilmeniz durumunda hayata geçireceğiniz projeler neler?

Korkuteli’nin çehresini değiştirmeye, ekonomisine katkı sağlamaya yönelik, önümüzdeki beş yıl içinde yapacağımız projelerimizi biz dört başlığa ayırdık. Bunlardan birincisi Vizyon Projeler. Bizi sosyal medyadan takip edenler biliyorlar ki, 3 vizyon projemizi açıkladık. Bunlar içerisinde sineması bulunan Kültür ve eğlence merkezi, ilçenin otopark sorununu çözecek arasta çarşısı projesi ve ilçemizi eko turizmin merkezi yapacak Doğa Sporları ve Turizm Merkezi projelerimiz.İkinci ana başlıkta Sosyal Projelerimiz bulunmakta; bunların içinde halkımızın sosyal ihtiyaçları, sosyal kart gibi yardımlar, Sosyal projelerimizin içinde yer alan hizmetlerden bir kaçı. Üçüncüsü Yatırım Projelerimiz; bunların içinde belediyemize ekonomik olarak katkı sağlayacak projeler olacak. Örneğin belediyemize ait asfalt üretim plenti kum çakıl ocağı, ihtiyacımız olan elektriği üretecek güneş panelleri. Dördüncüsü tarımı, çitçiyi ve üretimi destekleyici projeler şeklinde başlıklara ayırdık. Tüm projelerimizi detaylı olarak önümüzdeki günlerde bir kitapçık halinde ana başlıklar halinde yayınlayacağız.

Korkuteli her geçen gün betonlaşıyor, bununla ilgili projeleriniz var mı?

Bizim burada en çok dikkat ettiğimiz husus şehrin beton yapısını değiştirmek. Biz göreve geldiğimizde ilçemizde yeşil alanlar çoğalacak. Korkuteli, Antalya’nın en yeşil ve düzenli ilçesi olacak. Bizim için önemli olan vizyon bu şehrin, temel ihtiyaçlarını hem belediyenin kaynakları çerçevesinde hem de ilçemizin en acil ihtiyaçlarını sınıflandırarak çözmek için bir program yaptık.

 Meclis listesini hazırlarken nelere dikkat ettiniz?

Bizim sloganımız sosyal belediyecilik. Engellilerimizin, yaşlılarımızın, evde bakımları, temel ihtiyaçlarını gidermek için ulaşımlarını sağlamak. Tüm bu anlattıklarım büyük bir ekibin işi, çünkü biz bir ekibiz. Benim ekibimde tüm meslek grupları var. Kimseyi engelli, kadın, erkek diye ayırmadık. Meclis listemizde de aynı şekilde kimseyi ayırmadık. Engelli adaylarımız var mesela, onlar engelli oldukları için değil, kadınların temsilcisi oldukları için ve sağlıkçı oldukları için meclis listemizdeler. Zaten belediyelerde engelli kontenjanı diye bir şey yok. Ve biz prensip olarak buna karşıyız.  Onları ötekileştirmek yerine toplumumuza entegrasyonunu sağlamalıyız. Toplumda daha çok yer vermeliyiz.

Projelerinizi hazırlarken nasıl bir yol izlediniz?

Biz bu ekibi oluştururken sosyal belediyeciliği ve bu ilçenin en temel ihtiyaçlarını temel alarak oluşturduk. Biz bu projeleri oluştururken fikir birliği oluşturduk. Mesela bir whatsapp ihbar hattı oluşturduk. Ve buraya gelen tüm her şeyi değerlendirdik. Bundan sonra seçim sathına girdik. İnşallah seçimi kazanırsak bu sosyal projelerimiz ve yatırım projelerimiz tek tek hayata geçireceğiz. Tüm bunların kaynağı bellidir, yeri bellidir. Hatta tapu meselesine kadar çözümlenmiş işlerdir. Biz bunların fizibilite ve alt yapı çalışmasını yaptık. Tamamı detay çizimleri yapılmış, ekonomik araştırmaları yapılmış projelerdir. 31 Mart’ta halkımız takdir ettiği zaman zaten hepsini tek tek gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Engelli vatandaşlar için projeleriniz var mı?

Engelli çocuklarımızın güzel vakit geçirip eğlenebileceği engelsiz bir park yapacağız. İlçemizi kaldırımlarıyla, yeni yapacağımız projelerle engelsiz bir kent kültürüne kavuşturacağız. Engelli ve yardıma muhtaç bireylerin kolay erişimini sağlamak için yardım hattı kuracağız. Sadece engellilerin ulaşımına ve hizmetine tahsis edilmiş bir aracımız olacak. Engelli vatandaşlarımızın toplama kampı gibi projelerle toplumdan uzaklaştırılması yerine, ötekileştiremeden topluma ve çalışma hayatına entegre edilmesi gerektiği düşüncesindeyiz. Mesela Hatice Hanım, kendisinin belli bir engeli var ama  biz onunla kadınların sesi olduğu için çalışıyoruz. Belediyeye kadın eli değmesi için birlikte çalışıyoruz. Aynı şekilde İbrahim Bey onunda belli bir engeli var. Ama sağlıkçı olduğu için toplum içinde sevilen sayılan bir insan olduğu için çalışıyoruz. Geçen gün bir beyanat okuduk tek engelli aday bizde var şeklinde. Bu bizi üzdü, bu ötekileştirmek olur, biz kendi adımıza ekip arkadaşlarımıza böyle bakmıyoruz. Topluma katkı koyan, bu ilçeye hizmet edecek kim varsa biz onunla çalışıyoruz. Engellilerle ilgili yapacak olduğumuz projeleri vatandaşlarımıza sorarak yapacağız. Her zaman söylediğim gibi bu ilçeyi 55 bin kişiyle birlikte yöneteceğiz.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.