“Evinizde yalnız değilsiniz”

“Evinizde yalnız değilsiniz”

Korkuteli Devlet Hastanesi’nde 2012 yılı Temmuz ayından itibaren hizmette olan “Evde Sağlık Hizmeti” çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.11.09.2019 09:11

Evde sağlık hizmeti, gerek teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, gerekse kronik bir hastalığın takibinde yatağa tam bağımlı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda eğitimli personel ile sunulmasıdır. Hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş, hastanın düzenlenmiş olan tıbbi bakım ve tedavisinin uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır. Hastanın ev ortamında muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin verilmesidir. Sağlık raporu ile belgelendirilen ilaçların reçete edilmesi, tıbbi cihaz ve malzeme kullanımına ilişkin raporların çıkarılmasına yardımcı olunması, hastanın ve ailesinin evde bakım sürecinde üstlenebilecekleri görevleri, hastalık ve bakım süreçleri ile ilgili bilgilendirilmesi, hastalığı ile alakalı evde kullanımı gereken tıbbi cihaz ve ekipmanların doğru ve uygun koşullarda kullanılması konusunda eğitim ve danışmanlık gibi hizmetlerin verilmesini kapsamaktadır.

“2019 yılı 8 aylık süreçte 1411 hasta ziyareti gerçekleştirdik ”

Gerekli durumlar halinde de ilgili dal uzmanların da görüşü alınarak gerekli konsültasyon hastaya sağlanmaktadır. Konu hakkında açıklamada bulunan Korkuteli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Nihat Ateş; “1 uzman hekim, 2 hemşire, 2 şoför ve 2 evde sağlık hizmeti aracı ile bu hizmeti hastalarımıza ulaştırmaktayız. “Deneyimli ekibimizin özverili çalışmaları ve hizmet çeşitliliğinin artması ile evde sağlık hizmetleri ekibimiz tarafından 1237 hastaya ulaşılmış olup 391 hastaya aktif olarak hizmet vermekteyiz. 2019 yılı 8 aylık süreçte 1411 hasta ziyareti gerçekleştirdik ” dedi. Evde sağlık hizmeti kapsamına alınan hastalarımızdan ağız ve diş sağlığı problemi olan hastalarımıza da ilgili branştaki hekimlerimiz belirli periyotlarda giderek sağlık hizmetini ulaştırmaktadır. Ayrıca Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastalarımıza evde seans uygulaması yapılarak tedavilerini evde almaktadırlar” dedi. Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.