“İşçilerin mağdur edilmemesi gerekir”

“İşçilerin mağdur edilmemesi gerekir”

İyi Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz, belediye işçilerinin maaşlarının ödenmediğini ifade ederek; “İlçemize yapılan yatırımlar gayet büyük ve maliyet açısından yüksek yatırımlardır. İlçemize kazandırılan bu yatırımlar elbette ilçemizde kalacaktır, lakin burada işçilerin mağdur edilmemesi gerekmektedir.” Dedi.10.03.2020 10:55

SADECE KISMİ ÖDEME YAPILMIŞ

Tınkaz yapmış olduğu açıklamada, “Korkuteli Belediye Başkanı Sayın Ömer Niyazi İşlek tarafından 25 Şubat tarihinde kişisel sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada işçi maaşları konusunda bir açıklama yapıp muhasebeci hesaplamalarından doğan bir hata sonucu belediye işçilerinin maaşlarının ödenmediğini belirtmişti.  Böylesi bir sorunun çok kısa sürede çözülebileceği gibi düzeltilmesinin de bu kadar zaman alamayacağını biliyoruz. Yine 3 Mart Salı günü meclis toplantısında grup sözcümüz tarafından sorulan soru üzerine işçilerin mağdur olduklarını ve maaşların ne zaman yatacağı konusunda sorulan soru üzerine en yakın zamanda cevabını almamıza rağmen 9 Mart pazartesi saat 12:00 itibariyle işçi maaşlarının kısmi ödeme dışında yatmamış olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz.

 

BU YATIRIMLAR ELBETTE İLÇEMİZDE KALACAK

İlçemize yapılan yatırımlar gayet büyük ve maliyet açısından yüksek yatırımlardır. İlçemize kazandırılan bu yatırımlar elbette ilçemizde kalacaktır, lakin burada işçilerin mağdur edilmemesi gerekmektedir. İşçilerin banka kredisi, ev kirası, çocuklarının masrafı, mutfak giderleri, yaşamlarını kısıtlayıcı elektrik, su, telefon giderlerini ödeyemediklerini sürekli borç yazdırdıklarını ve ödeme yapmayınca bazı esnafların veresiyeyi kestiklerini, gerek halk nezdinde gerekse esnaf nezdinde duyuyoruz.

 

DİLERİZ BİR DEFAYA MAHSUS OLUR

Başkanlık makamı öngörülü olmalı, bu yatırımlar yapılırken projelendirme aşamasında maddi imkânsızlıkların çıkabileceği ödemelerin aksayabileceği düşünülmeli kanaatindeyiz. Şimdiye kadar geçen zamanda ilçe belediye başkanları işçi maaşlarını aksatmadan yapmıştır. Dileriz ki bu bir defaya mahsus bir durum olur ve bir daha aksama yaşanmaz. Umarız belediye başkanımız Sayın Ömer Niyazi İşlek en kısa sürede bu yaşanan olumsuzlukları gidererek, işçi maaşlarına bir çözüm bulmasını temenni ediyoruz.” İfadelerini kullandı.   Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.