“Belediyecilik nasıl yapılırmış göstereceğiz”

“Belediyecilik nasıl yapılırmış göstereceğiz”

İYİ Parti ve Millet İttifakı Korkuteli Belediye Başkanı Halil Kara geçtiğimiz gün akşam saha çalışmalarına Bozova Mahallesinden devam etti. Kara’ya İYİ Parti İlçe Başkanı Cemal Tınkaz ve yönetimi, CHP İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır ve yönetimi de eşlik ettiler.09.02.2019 12:05

Millet İttifakı saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Geçtiğimiz gün akşam da Bozova Mahallesinde kahvehane çalışması yaptılar. Kara Bozova Mahallesinde coşkulu bir kalabalık ile mahalle girişinde karşılandı. Kara konuşmasına kısaca kendini tanıtarak başladı. “Herkes bizi biliyor ama yine de kısaca biz kimiz kendimizi tanıtalım”  dedi. Kara “İlçemiz yüz ölçümü olarak en büyük ender 20 ilçeden biri. Büyükşehir yasası ile ilçemize hizmet etmek için mecliste de çoğunluğa ihtiyacımız var. Bizleri belediye başkanı meclis üyeleri diye ayırmayın. Bozova Mahallemize sizlerin ve muhtarımızın bildiği gibi çok sayıda hizmetimiz oldu. Ancak bunlar yeterli değil tabii ki, sizlerin takdiri ile göreve geldiğimizde eksik ne varsa hepsini tamamlayacağız. Katılımcı bir vizyonla, sizlerin takdiri ile muhtarlarımız ve sizlerle ilçemizi hep birlikte yöneteceğiz.” Diye konuştu.

“Bildiğimiz kadarı ile belediyeciliğin okulu yok”

 Biliyorsunuz ilçemiz Dünya Sağlık Örgütü tarafından ilçemiz yaşanabilir nadir ilçelerden biri. Bunu sağlık turizminde değerlendirmesi düşünülüyor. Tarım, hayvancılık gibi girdilerde belediye olarak neler yapabiliriz onları görüşeceğiz. Bizi her ne kadar hububatçı diyerek, hububatçıdan belediye başkanı olmaz diyerek, hakir görenler, küçük görenler bu vesile ile bizi değil, çiftçimizi, köylümüzü de bilerek veya bilmeyerek küçük görüyorlar. Bildiğimiz kadarı ile belediyeciliğin okulu yok. İnşallah sizlerin desteği, Allah’ın izni ile köylü olarak, çiftçi olarak sizlerle beraber belediyecilik nasıl yapılırmış göstereceğiz. Belediyemizi kapısı her zaman sizlere açık, ayağı çamurlu, üzeri tozlu demeden, çiftçimiz girecek. Geçen dönem meclis çoğunluğu olmadığı için sıkıntılar oldu. Fakat bu dönem sizlerin desteği ile bu sıkıntı olmaz inşallah.” Diye konuştu.   Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.