“Korkuteli halkı dayatmalara gelmez”

“Korkuteli halkı dayatmalara gelmez”

Seçim çalışmaları kapsamında mahalle toplantılarına devam eden Korkuteli Belediye Başkanı Mimar Hasan Ali İrban hafta sonu Karakuyu ve Leylek Mahallelerine gitti. Her iki mahallede kahve toplantısı yapan İrban, göreve geldiği Mayıs ayından bu tarafa Korkuteli’nin her mahallesine hizmet götürdüklerini söyledi. 12.03.2019 10:39

Korkuteli’nin dertleriyle dertlenince oluyormuş

Yapılan hizmetleri aciliyet ve gereksinim önemine göre yaptıklarını belirten İrban: “ Keşke yol gibi, kaldırım gibi, park gibi olmazsa olmazımız bazı hizmetler yıllar önceden tamamlansaydı da bizde falan mahalleye asfalt döktük, falan mahalleye kilitli parke taşı yaptık, parklar yaptık diye sizlere anlatmayıp, çok farklı hizmetlerden konuşabilseydik” dedi. Önümüzdeki dönemde hizmete sunacağı projelerden ve belediye başkanı olduktan sonra yapılan hizmetlerden kısa kısa örnekler veren başkan İrban, “ Tüm mahallelerimize dokunduk. Biz Korkuteli merkez ve diğer tüm mahallerimizin sorunlarını çok iyi biliyoruz. Korkuteli’nin göbeğine sıcak asfalt yaparken ova yollarını da, yayla yollarının sorunlarını da karış karış biliyoruz. Allaha şükür her mahallemize hizmet götürüyoruz ama bu yeterli mi? Tabiî ki yeterli değil. Bu gün Leylek Mahallemize 3000 metre kare parke taşı yaptık diye övünmüyoruz çünkü Leylek Mahallesinin yol sorunu 3000 metre kare parke taşıyla çözülmediğini biliyoruz. Yalnız şunun bilinmesi isterim. Biz göreve gelir gelmez Haziran meclisinden geçirerek asfalt ihalesini yaptık. 2,5 aylık asfalt döneminde 4,5 yılda yapılan asfaltın toplamı kadar asfalt yaptık. Yine 4,5 yılda yapılan parke taşının 3 katını yaptık. Demek ki isteyince, Korkuteli’nin dertleriyle dertlenince oluyormuş” şeklinde konuştu.

 

Bizim projelerimiz ayağı yere basan projeler

“Korkuteli merkezde şuan sıcak asfalt çalışması devam ediyor” şeklinde sözlerini sürdüren İrban, “ İlçe merkezinde birçok mahallemizde sıcak asfalt çalışması yaptık. Şuan yapmaya devam ediyoruz. Bazı yollar sıcak asfalt ile tanışırken, geçtiğimiz aylarda yaptığımız sıcak asfaltların ikinci katını yani aşınma asfaltlarını döküyoruz. Yaptığımız bu hizmetlerde bir tane dahi arsa satmadık. Tam aksine sağda solda kalmış ve belediyeye ait olan arsaları maddi değeri çok yüksek olan arsaları ortaya çıkardık. Onların tapularını belediyenin cebine koyduk” dedi. Şuan sizlere anlattığımız projeler 20 gün önce, bir ay önce hazırlanmış seçim projeleri değil, bizim projelerimiz aylar önceden hazırlanmış projelerdir. Örneğin bir canlı hayvan pazarı projesinin yer sorununu çözmek için aylarca uğraş verdik. Allaha şükür bu sorunu da aşarak bölgemizin en kapsamlı hayvan pazarını yapmak için bir adım daha atmış olduk. Her yerde söylüyorum bizim projelerimiz ayağı yere basan, yapılabilir ve gerçekten ihtiyaç olan projelerdir.

 

 

Hadi canım sende, Alemin uyanığı sen misin?

Birileri gibi Karacaören barajından su getirip buraların sulama sorunu çözeceğim demiyoruz. Mesela Döşemealtı belediye başkanı ben Korkuteli barajının suyunu Döşemealtı’na getirip buraların sulama sorununu çözeceğim dese kim inanır? Sen Bucak’tan suyu alıp geleceksin ve Bucak buna ses çıkarmayacak öyle mi? Hadi canım sende, Alemin uyanığı sen misin? Kimse halkı kandırmasın, kimse kendini halkın üstünde görmesin. Halk ne ihtiyaç olduğunu ve çözümünü sizden daha iyi biliyor. Biz her zaman halkın içindeyiz. Siz bizi tanırsınız biz sizi tanırız. Gerçek sorunlarımız nedir biliriz. Örneğin ben İl Genel Meclis Üyesi yaptığım dönemde sadece Korkuteli değil, Antalya’da ki tüm köylerin sorunlarını öğrendim. Her yere giden hizmetlere katkı sağladım. Leylek Mahallemizi de, Kayabaş Mahallemize de, İmecik Mahallemizi de, Kırkpınar Mahallemizi de dün öğrenmedim. Yıllarca buralara gidip geldim. Yıllarca köylere hizmet götürme birliğine seçildim. Sözün özü biz sizi biliriz, siz bizi bilirsiniz. Sorunları siz gibi, bizde biliriz ve çözüm yolları ararız. Biz 40 yıl sonra karşınıza gelip sorunlarınızı biliyoruz ve çözeceğiz demiyoruz. Hasan Ali İrban geçmiş yıllarda da içinizden birisiydi, bundan sonrada içinizden birisi olmaya devam edecek.” dedi.

 

Biz Korkuteli için gönül birlikteliği yaptık

Sözlerine devam eden İrban: “Yine her yerde dediğim gibi biz burada doğduk, burada yaşıyoruz ve Allah nasip ederse burada öleceğiz. Bir birimizi kandırırsak ben buraya nasıl geleceğim, çayınızı nasıl içeceğim. Dost sohbetlerinize nasıl katılacağım. Güneş balçıkla sıvanmaz, kimse kimseyi kandırmasın. Korkuteli halkı dayatmalara gelemez, Korkuteli halkı yapılan hizmeti görür, Korkuteli halkı siyasi üslubunu bozana dersini verir. Bizim ekibimizde her partiden kardeşimiz var, Biz Korkuteli için gönül birlikteliği yaptık. Bizim sevdamız Korkuteli. Allahın izniyle biz bu seçimi sizlerin oyuyla kazanacağız ve şuan yapmakta olduğumuz hizmetleri 1 Nisan’dan sonrada devam ettireceğiz. Korkuteli kazanacak ” dedi.  Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.