ÇIKSIN ELİNİ ÖPECEĞİM

ÇIKSIN ELİNİ ÖPECEĞİM

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, dün makamında yapılan basın toplantısında ilçedeki rüşvet iddialarına çok sert cevap verdi. İşlek, “Çok net meydan okuyorum, Türkiye’de benden daha şeffaf belediye başkanı varsa çıksın, elini öpeceğim.” diye konuştu. 26.09.2019 08:56

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, dün öğleden sonra Korkutelispor’un forma sponsorluğu için basın toplantısı düzenlendi.  Toplantıda Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek ilçede yeniden gündeme gelen rüşvet iddialarına sert bir dille yanıt verdi.

 

BİR TL BEKLENTİMİZ OLMADI

İşlek, “Göreve geldiğim günden itibaren 126 adet iskân vermişim, buradan sesleniyorum bu 126 tane iskânın kimin olduğunu bilmiyorum. Lütfen benim dönemimde bu iskân alanlar sosyal medyalarından paylaşım yapsınlar,  Ömer İşlek ile görüşmedim, herhangi bir bedel vermedim, bağış vermedim diye. Çünkü bir tanesinden bir TL beklentimiz olmadı.” dedi.

 

 

HERŞEYİ TAMSA BUYURUN VERİN DEDİK

İşlek; “ Belediye iskan karşılığında, ruhsat karşılığında bir şey yapmadı. 145 adet yapı ruhsatı vermişiz, kimler bilmiyorum. Aşağıda Sadık Bey sorabilirsiniz. Eğer her şeyi tamsa buyurun verin dedik, üzerine birde 76 tane iş yeri açma ruhsatı vermişiz ama klasik belediye başkanları gibi iş yeri açma ruhsatı için 3 bin lira spor kulübüne yardım et, beş bin lira şuraya gönder Ömer İşlek’te yok.” dedi.

 

İMAR MÜDÜRLÜĞÜ’NE SORSUNLAR
İşlek, “Eğer Ömer İşlek’in bir ihtiyacı olursa bu Korkuteli Belediyesi’nin veya Korkuteli halkının ihtiyacıdır. Ben her zaman olduğu gibi tabi ki iş adamlarıma giderim. Arkadan oynamadığım için şeffaf olduğum için dedikodu odaklarına basın aracılığı ile tekrar tekrar söylüyorum. Şu rakamlarda imar müdürlüğüne insinler, bir TL bir şey istenmiş mi, dolaşıp sorsunlar.” dedi.

 

 

DELİKANLI GİBİ SİYASET YAPSINLAR

İşlek, “ Öyle bir algı yarattılar ki Ömer İşlek birinden bir şey istediği zaman sanki belediye kuvveti ile şantaj yapılacak, bilmem ne yapılacak. Gülel Hayvancılık aynı şekilde güreşlerde 15 bin ya da 20 bin masa rica ettik. Veremeyeceğim dedi. Sonra bir baktık ki ha bugün girecek ha yarın. Lütfen delikanlı gibi siyaset yapsınlar. Erkek gibi siyaset yapsınlar, bıyık bırakmakla sakal bırakmakla erkeklik olmaz.” dedi.

 

 

HER ŞEYİ ŞEFFAF YAPARIM

 İşlek, “Bu para pul işleri benim 25 yıllık siyaset hayatımda o kadar dikkat ettiğim bir noktadır ki, her şeyi şeffaf yaparım. Net, mert söylerim. Hemen bir olay daha anlatayım kendisi ile anlaştıktan sonra daha kendisi kalkmadan Paf İnşaatların sahibi Recep Beyi aradım. Dedim ki bir görüşelim, kendisi geldi. Recep Bey bir ricam olarak, stadyumda az laf çok iş yazan reklam panoları var.  Burada bir antlaşmamız var. Dedi ki başkanım ben bunu 12 ay ödeyebilir miyim, eyvallah sıkıntı yok. Yarın anlaşma yapacağız, yarın gelin dedik. Sonra reklam panoların yerini gösterdik. Hiçbir sıkıntı yok. 11’e çeyrek kala Recep Bey aradı, şuan kredilerim var, kötüyüm yardımcı olamam dedi. Ve konu kapandı.” Dedi

.

ARKADAN İŞ ÇEVİRMEYECEK

İşlek, “ Ama sabahtan beri duydum ki Ömer İşlek, Paf İnşaata şunu yapacak, bunu yapacak. Ömer İşlek ve yönetim, meclis üyeleri, Ak Parti ve MHP teşkilatları önceki belediye başkanları gibi arkadan iş çevirmeyecek. Bu ilçenin müftüsü iş adamlarına tebruya çıkacak, gençlik müdürü çıkacak, hayırseverleri dolaşacak, ama Ömer İşlek belediye ile ilgili ama Korkuteli halkı ile ilgili çıktığı zaman görüştüğü zaman işin içine siyaset girecek, baskı girecek, rüşvet girecek.” dedi.

 

SİYASETİ BURAYA GETİRENLERİ ALLAH KAHRETSİN

İşlek, “Bunları suçlamıyorum, bir belediye başkanını ve siyaseti buraya getirenleri Allah kahretsin. Ben işimi şeffaflıkla yaparım, meclis üyelerim şeffaflıkla yapar. Çok net meydan okuyorum, Türkiye’de benden daha şeffaf belediye başkanı varsa çıksın, elini öpeceğim. Geçen ay güreş yaptık, hepsini tek tek açıkladık. Bizden başka var mı bunu yapan. Altı aylık değerlendirme yaptık beş saat açıkladık. Korku buradan geliyor.” diye konuştu.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.