İşlek ekmek bilgilendirmesi yaptı

İşlek ekmek bilgilendirmesi yaptı

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek geçtiğimiz Cuma günü ilçedeki fırıncı esnafı ile toplantı yaptı. Toplantıya Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar ve MHP İlçe Başkanı Medine Yapılmışev’de katıldı.10.06.2019 10:04

ELMALI’DA EKMEK 1 TL

Elmalı’da bayram öncesinde ekmeğin fiyatı 1.5 TL'ye çıkartılırken, duruma müdahale eden Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, ekmek fiyatını 1 TL'ye indirdi. Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk'ün halkın ucuz ekmek yemesi için ekmek fiyatına aldığı kararın ardından Korkuteli’de de vatandaşlar ekmeğin 1 TL’ye inmesini talep etmeye başladı. Tüm bu gelişmelerin ardından Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek geçtiğimiz günlerde ilçedeki fırıncı esnafı ile toplantı yaptı.                               

FIRINCILAR İLE TOPLANTI YAPILDI

Ramazan ayı içinde zamlanan ekmek fiyatlarına vatandaşların tepki göstermesi üzerine Antalya’da bazı ilçelerde ekmek fiyatları düşürüldü. İlçemizde de Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek ve fırıncılar geçtiğimiz Cuma günü toplantı yaptılar. İşlek toplantıda; “ Değerli Korkuteliler biz bugün değerli fırıncılarımız ile toplandık. Malumunuz son zamanlardaki ekmek fiyatları ile ilgili değerlendirme yaptık. Bu konudaki net bir bilgiyi paylaşmak istedik.” dedi.

 

AÇIKLAMA YAPMA MECBURİYETİNE GİRDİK

İşlek: “Hem esnafımızı hem de vatandaşlarımızı mağdur etmek istemiyoruz. Karşılıklı birbirlerinin kalplerini kırmamak adına, bir açıklama yapma mecburiyetine girdik. Malumunuz ekmek 1 lira 50 kuruş oldu. Bazı ilçelerimizde 1 TL, 75 kuruş gibi çeşitli fiyatlar var. Tabi insanlarımız bunu duyunca acaba Korkuteli’de neden 1,50 TL gibi durum var. Bunu hep beraber açıklayalım. 200 gr ekmek 1 TL idi. Ve bu 200 gr şuan 240 gr çıkartılmış durumda, yani 240 gr ekmek 1,50 TL.” dedi.   

 

EKMEĞİMİZ 1,50 TL HAKKANİYETLİ OLANI DA BU

İşlek: “ Doğal olarak üç yıldır yapılmayan zamdaki, gramaj düştüğü zaman sadece 25 kuruş zam var. 25 kuruş üç yıldır yapılmayan ekmek zammı, tabi bu zammın çeşitli sebepleri var. Un fiyatları var, personel giderleri var. Bu konuyu tüm vatandaşlarımıza şeffaf bir şekilde anlatmak için fırıncılarımız ile toplandık.  Ekmeğimiz 1,50 TL hakkaniyetli olanı da bu, ama Allah razı olsun Korkutelililer olarak bizim ruhumuzda olan bir şeyi kendileri de söylediler.” dedi.

 

EKMEK FİYATI ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAYALIM

Açıklamasına devam eden İşlek: “Korkuteli’ de ne kadar gariban, ihtiyaç sahibi varsa, bir ekmek alamayacak durumda varsa, tüm fırıncılarımızın size ücretsiz ekmek vermek konusunda hiçbir tereddütleri yok. Sizlerden ricam hep ekmek fiyatlarını konuşuyoruz. Onları da anlayalım, üç yılda zam yapılmış. Ekmek fiyatı üzerinden siyaset yapmayalım. Biz Cumhur İttifakı belediyesi olarak hem esnafımızın yanındayız, hem halkımızın yanındayız. Şuan bir adaletsizlik yok.” dedi.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.