Teşekkürler Türkiye, Teşekkürler Korkuteli

Teşekkürler Türkiye, Teşekkürler Korkuteli

İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı organizasyonunda 2019 yılına ait vatandaşların vekâletle kurban bağışı hakkında bilgilendirme yaptı.17.08.2019 13:15

Yazıcı, İyiliğin kazanması için yürüdüğümüz bu yolda 453 bin 560 hisse kurban bağışı ile bizleri bekleyen ve duasında Türkiye olan kardeşlerimizi bu bayram da yalnız bırakmadığınız için teşekkürler Türkiye, Teşekkürler Korkuteli sözleriyle minnet duygularını ifade etti.

Müftülük yüzünün akıyla çıktı

Yazıcı; “ 2019 yılı Vekaletle Kurban organizasyonunda Yurtiçinde 424 il ve ilçe merkezinde dünya da 149 ülkede 423 bölgede toplam 453 bin 560 hisse kurban kesildi. Yaklaşık 3 milyon 764 bin 548 aileye toplamda ise 18 milyon 822 bin 740 kişinin sofrasına et ulaştırarak problemsiz bir şekilde böylesi devasa bir organizasyondan yüzünün akıyla çıkmıştır. Her safhası şeffaf bir şekilde yürütülen vekaletle kurban organizasyonuna vatandaşımızın büyük bir teveccühü ve kurumumuza olan güvenini ortaya koymuştur.  Korkutelili kardeşlerimizde bu kutlu organizasyona müftülüğümüze bizzat gelerek kurban bağışında bulunarak katkı sağladılar” dedi.

Korkuteli’den 209 kişi bağışta bulundu

 Yazıcı; “ 209 kardeşimizin yanında doğrudan banka yada online yoluyla kurban bağışında bulunanları da eklersek muhtemelen 250 kurban bağışı da Korkuteli’nden yapılmış oldu.2018 yılında kurban bağışı 158 adet idi. Bu yıl yaklaşık %40 üzerinde bir artış olarak Korkutelili kardeşlerimiz üzerlerine düşen bu hayrı ülke genelindeki artışın üzerine çıkarmışlardır. Ayrıca Vekaletle Kurban Kesme Organizasyonun kurban kesiminde de 98 hisse kurbana ait 14 büyük baş kurban müftülüğümüz ve Vakıf şubemiz tarafından yapılarak Yatılı Kur’an Kursu öğrencilerimizin et ihtiyacı için bir kısmı değerlendirilmiş kalan kısmı da ihtiyaç sahibi 200 aileye kurban etleri ulaştırılmıştır.  Vekaletle kurban bağışı yapan bütün vatandaşlarımıza ilçemizde bu hayri hizmete destek veren bağışçıların Kurbanlarının Rabbimize kurbiyyetine ve günahlardan arınmaya vesile olmasını temenni ediyorum. Bir kez daha bu hayır yolculuğuna desteklerden dolayı teşekkürler Türkiye, Teşekkürler Korkuteli.” dedi.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.