31 hafıza taç giydirildi

31 hafıza taç giydirildi

Geçtiğimiz gün Korkuteli’ de İlçe Müftülüğüne bağlı Erkek Kur’an Kurslarında hafızlık eğitimlerini başarı ile tamamlayan 31 erkek öğrenciye taç giydirme töreni yapıldı. 11.07.2019 13:02

Korkuteli Şehitler Anıtında yapılan taç giydirme törenine çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törene; Korkuteli Belediye Başkan Vekili Süleyman Uğurlu, Antalya İl Müftüsü Osman Artan, Döşemealtı Müftüsü Kadir Koçak, Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, MHP Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev, Saadet Partisi İlçe Başkanı Ziya Çimen ve vatandaşlar katıldılar.

En çok hafız çıkaran ilçe Korkuteli

Programın açılış konuşmasını Korkuteli İlçe Müftüsü Selim Yazıcı yaptı. Yazıcı; “ Sayın il müftüm, belediye başkan vekilim ve değerli konuklar hepinizin hoş geldiniz. Hepinizin bildiği gibi Korkuteli hafızlar diyarı. Antalya’da tek başına en çok hafız çıkaran ilçe, bizde bununla gurur duyuyoruz. Bugün burada 31 hafız adayının taç giyme törenleri var. Rabbim bu sayıları arttırmayı nasip etsin. Geldiğiniz için Allah’tan hepinizden razı olsun” dedi.

 

 Diploma ve ödülleri verildi

Ardından İl Müftüsü Osman Artan konuşma yapmak üzere kürsüye geldi. Artan; “ Kur’an öğrenmekte öğretmekte çok büyük emek gerektirir. Hocalarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Allah  yardımcıları olsun” dedi. Daha sonra İstanbul Yeni Camii İmam Hatibi Ferruh Muştuer, İstanbul Fatih Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu, Döşemealtı Merkez Çarşı Camii İmam Hatibi Habip İspirli Kur’an okudular. Erkek öğrencilerin Fil Suresi ve aşağısında yer alan sureleri okumaları, diplomalarının ve ödüllerinin verilmesinin ardından, dua edildi, tasavvuf dinletisi yapıldı  ve program son buldu. 

 

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.