4-6 Yaş Kur’an Kursunun açılışı yapılacak

4-6 Yaş Kur’an Kursunun açılışı yapılacak

Korkuteli İlçe Müftülüğü'ne geçtiğimiz yıl bir hayırsever tarafından bağışlanan ve yapımına başlanan 4-6 Yaş Kur’an Kursunun yapımı sona erdi. Kursun açılışı 22 Eylül Salı günü (yarın) yapılacak.21.10.2019 08:36

Geçtiğimiz yıl ilçemizde Rahmiye Efe isimli bir hayırsever tarafından Korkuteli İlçe Müftülüğü'ne bağışlanmak üzere 4-6 Yaş Kur'an Kursunun yapımına başlanmıştı. Yeni Mahalle Yeşil Camii yanındaki 4-6 Yaş Kur'an Kursunun yapımı tamamlandı.

 

180 öğrenci kapasitesi var

Böylece ilçemizde 4 tane olan 4-6 Yaş Kur'an Kursu'na bir yenisi daha eklendi. Kursun toplam 180 öğrenci kapasitesi var. Kursta anaokulunda verilen tüm eğitimlerin yanı sıra manevi değer eğitimi ve Kur'an eğitimi verilecek. Oyun odaları ve uyku odaları ayrı. Tüm sınıflarda kalorifer ve klima mevcut.

 

Vali Karaloğlu'da açılışa katılacak

22 Eylül 2019 saat:10:30  ile 11.15 saatleri arasında Mevlid-i Şerif, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Hacı Rahmiye - Feyzi Efe Kur'an Kursu'nun açılışı gerçekleştirilecek. Açılış konuşmalarını; İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, İl Müftüsü Osman Artan, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, Antalya Valisi Münir Karaloğlu yapacak. Dua ve açılış konuşmalarının ardından yemek ikramı yapılacak. Ardından Hacı Rahmiye - Feyzi Efe Kur'an Kursu'nun açılışı gerçekleştirilecek.

 

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.