Ak Partide sular durulmuyor

Ak Partide sular durulmuyor

Geçtiğimiz hafta sonu istifa eden Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Mehmet Moğol’un ardından, dün öğlen saatlerinde Ak Parti Korkuteli ilçe yönetimi de toplu halde istifa ettiklerini belirttiler.13.03.2019 10:35

NE GÖREV VERİLİRSE YERİNE GETİRDİK

Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Mehmet Moğol hafta sonu; “Ömer İşlek seçim kaybetmesin diye ilçe başkanlığı görevinden istifa ediyorum” diyerek gündem yaratan bir açıklama ile Ak Parti İlçe Başkanlığı görevinden istifa ettiğini kamuoyuna duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından Ak Parti İlçe Yönetimi “Hepimiz Mehmet Moğol’uz” şeklinde paylaşım yapmıştı. Bu siyasi kulislerde toplu istifa olarak yorumlandı. Dün öğlen saatlerinde de Ak Parti Korkuteli Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin İyican; Mehmet Moğol’la birlikte yola çıktıklarını belirterek il başkanlığına istifalarını sunduklarını belirtti. İyican yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada: “ İlçe Başkanımız Sayın Mehmet Moğol’un istifaya zorlanarak istifa etmesi yönetim kurulu olarak bizleri derinden üzmüştür. Bizler sayın başkanımızla birlikte ne görev verildiyse onu yerine getirdik. Çalışmalarımızı Ak Parti ruhuyla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bir an bile aklımızdan çıkarmadan gerçekleştirdik.” dedi.

“REİSİN YOLU YOLUMUZDUR”

İyican: “ Buna rağmen ilçe başkanımızın, cumhur ittifakı adayının çalışmalarındaki yetersizliğinin bahane gösterilmesi yönetim olarak bizlerin de yetersizliği anlamına gelmektedir. Yol arkadaşlığını bize uygun gören başkanımız görevden alındıktan sonra insani olarak burada hala göreve devam etmemizin yanlış olduğu düşüncesindeyiz. Bunun siyasetteki adını tavır ya da eylem olarak değil başkanımızın yolunda gösterdiğimiz duruş olarak adlandırmak gerek. Tamamen insani bir harekettir. Biz davamız için çalışmaya devam edeceğiz. Yolumuzda herhangi bir sapma yoktur Reisin yolu yolumuzdur. Cumhur ittifakı belediye başkan adayının çalışmalarında yeterli arkadaşların görev alabilmeleri için her zaman gurur duyduğumuz ve duyacağımız yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayız. Kamuoyuna duyurulur.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.  Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.