Ak Partili meclis üyeleri istifa ettiler

Ak Partili meclis üyeleri  istifa ettiler

31 Mart yerel seçimlerine Cumhur İttifakı kapsamında MHP listesi ile giren Ak Partili belediye meclis üyeleri, Korkuteli Belediyesinde kendi gruplarını kurmak için MHP’den istifa ettiler.30.04.2019 10:45

PARTİMİZE GERİ DÖNDÜLER

Geride kalan yerel seçimlerden sonra ittifaklar ile meclise giren belediye meclis üyeleri birer birer istifa etmeye başladılar. İlk olarak Cumhur İttifakında İlhami Yıldıran Büyükşehir Belediyesinde Ak Parti grubunun çoğunluk olabilmesi için istifa ederek partisine geçmişti. Yıldıran’ın ardından dün de Cumhur İttifakı dolayısı ile MHP listesi ile meclise giren Ak Partili meclis üyeleri istifa ettiler. Ve Korkuteli Belediye meclisinde kendi gruplarını kurma kararı aldılar. Konu ile ilgili Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar bilgi verdi. Sancaktar; “ Yerel seçimlere Cumhur İttifakı olduğu için MHP listesi ile girmiştik. Seçimlerden sonra da Antalya’da, birçok il ve ilçede meclis üyelerimiz istifa ederek partimize geri döndüler.” dedi.

AYNI ŞEYİ ANTALYA’DA DA YAPTIK

Sancaktar; “ Olağan bir şey, başka şehirlerde aynı bizim parti listemiz ile seçime gidilen yerlerde de MHP’li arkadaşlar istifa ederek partilerine geri döndüler. Korkuteli Belediye Meclisinde de kendi grubumuzu kurmak için, meclis üyelerimiz istifa ettiler. Aynı şeyi Antalya’da da yaptık. Bu Alanya’da da böyle, başka yerlerde de böyle oldu.” dedi. Siyasi partiler 31 Mart yerel seçimlerine ittifaklar ile girmişlerdi. CHP ve İYİ Parti Millet İttifakı, MHP ve Ak Parti Cumhur İttifakı ile seçime girmişti. Korkuteli’ de de seçimlerin ardından ilk olarak CHP’li meclis üyeleri İYİ Partiden istifa ederek kendi gruplarını kurmuşlardı.  Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.