Ali Gürbüz baba ocağında

Ali Gürbüz baba ocağında

Bu yıl 658’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerinde ezeli rakiplerinden Orhan Okulu’yu yenerek Türkiye Cumhuriyeti Başpehlivanı olan Ali Gürbüz dün öğleden sonra baba ocağı Ulucak’a geldi.11.07.2019 13:09

 Geçtiğimiz hafta 658’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri gerçekleştirildi. Kıran kırana güreşlerin gerçekleştiği Kırkpınar’da Korkuteli Ulucak’lı Merhum Başpehlivan Recep Gürbüz’ün oğlu Ali Gürbüz birinci oldu.  Ezeli rakiplerinden Orhan Okulu’yu müthiş bir final güreşi ile yenen Gürbüz, Türkiye Cumhuriyeti Başpehlivanı oldu. Geçtiğimiz gün Antalya’ya gelen Ali Gürbüz dün de baba ocağı Ulucak’a geldi.

Kemerin ebedi sahibi olur inşallah

Gürbüz, burada akrabaları ve köy halkı tarafından davul ve zurnalarla karşılandı. Ali Gürbüz için kurban kesildi. Ulucak Mahallesi Muhtarı Mustafa Demir; “ Köyümüzün gururu merhum başpehlivan Recep Gürbüz’ün oğlu Ali Gürbüz bu yıl Kırkpınar’da birinci oldu ve yeniden altın kemerin sahibi oldu. Bu inşallah kemerin ebedi sahibi olmak için başlangıç olur. Bizlere de bu sevinci yaşattığı için çok teşekkür ederiz. Başarılarının daim olmasını dileriz.” dedi.


Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.