Amatör Spor Haftası başladı

Amatör Spor Haftası başladı

07-13 Ekim Amatör Spor Haftası tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de başladı. Hafta boyunca Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler yapılacak. İlki dün Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Kredi ve Yurtlar Kurumunda yapıldı.08.10.2019 08:50

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından hayata geçirilen 'Amatör Spor Haftası' Korkuteli 'de çeşitli sportif etkinliklerle başladı. Her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen “Amatör Spor Haftası” bu yıl 07-13 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

DART TURNUVASI YAPILDI

Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler yapılacak. Amatör Spor Haftası etkinliklerinin ilki dün Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Kredi ve Yurtlar Müdürlüğünde yapıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünde görevli spor uzmanları tarafından yurtta kalan öğrencilere yönelik dart turnuvası yapıldı. Turnuva ile ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü sosyal medya hesabından; “Amatör Spor Haftası” bu yıl 07-13 Ekim 2019 tarihleri arasında tüm Türkiye’de olduğu gibi İlçemizde de farklı etkinliklerle haftayı geçireceğiz. Haftanın ilk faaliyetini Korkuteli Yurt Müdürlüğü işbirliği ile DART Turnuvası düzenleyerek gerçekleştirdik.” İfadeleri kullanılarak paylaşıldı.


Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.