Antalyalı Gurme Tarhanayı tattı

Antalyalı Gurme Tarhanayı tattı

Korkuteli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Kadınları hafta sonu Antalyalı Gurme Aydın Özdemir’i ağırladılar. Özdemir, kadınların pişirdiği dört farklı tarhananın tadına baktı ve tarhana ile ilgili bilgiler verdi.22.07.2019 11:42

Öğretim Görevlisi Gastronomi Eğitimcisi Dünya ve Avrupa Mesleki Beceriler Olimpiyat üyesi Aydın Özdemir geçtiğimiz hafta sonu ilçemize geldi. Özdemir, ilçemizde bazı işletmelerin yanı sıra ilçenin ilk üretici kooperatifi olan Korkuteli Tarımsal Kalkınma Kooperatifini de ziyaret etti. Özdemir, burada dört farklı Korkuteli Tarhanasını tattı. Kadınlara tarhananın saklama koşulları ve sağlık koşulları ile ilgili bilgi verdi. Lezzetli bir tarhananın nasıl pişirileceği ile ilgili de ipuçları söyledi.

Eğitim ve sertifika verildi

Tarımsal Kalkınma Kooperatif Kurucusu Dudu Kocabaş bilgi verdi. Kocabaş;  “ Hafta sonu Antalya’nın en bilinen gurmelerinden Öğretim Görevlisi Gastronomi Eğitimcisi Dünya ve Avrupa Mesleki Beceriler Olimpiyat Üyesi Aydın Özdemir kooperatifimizi ziyaret etti. Kendisine dört farklı tarhana pişirdik. Hepsinin tadına baktı. Bizlere daha lezzetli tarhana pişirmenin ipuçlarını anlattı. Ve daha sonra saklama koşulları neler, Sağlık koşulları nasıl olmalı gibi konularda eğitim verdi. Eğitim sonunda kadınlarımıza sertifika verdi. Kendisine çok teşekkür ederiz. Yeni kurulmuş olmamamıza rağmen çok iyi aşama kaydettik. İnşallah ilçemiz ve üreticilerimiz için daha güzel şeyler yapacağız.” dedi.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.