Arasta Projesinde tüm yetki belediyede

Arasta Projesinde tüm yetki belediyede

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, merakla beklenen Arasta Çarşısı Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında son gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı. Başkan İşlek, Arasta Projesi ile ilgili tüm yetkilerin Korkuteli Belediyesi’ne devir edildiğini ifade etti.17.09.2020 11:56

REZERV ALANI İLAN EDİLMİŞTİ

Başkan İşlek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Değerli Korkuteliler,
Çok kıymetli Arasta çarşısı Esnafımız; Her safhasını şeffaf bir şekilde götürdüğümüz Arasta Kentsel Dönüşüm projemizin son durumunu bilgilerinize sunmak isterim. 04.09.2020 tarihinde Sayın Bakanımız Murat Kurum Beyefendinin olurları ile Arasta çarşımız Kentsel Dönüşüm Rezerv Alanı ilan edilmiştir. Aynı gün olan 04.09.2020 tarihinde Bakanlığımızdan kentsel dönüşümün tüm iş ve işlemlerini yapmak adına Belediyemize yetki devri istedik.

 

TASARIM ÇALIŞMALARINA BAŞLIYORUZ

15.09.2020 yani bugün itibari ile de yine Sayın Bakanımızın onayıyla tüm yetkiler belediyemize devir edildi. Çok şükürler olsun ki Projemizin bürokratik iş ve işlemleri çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Şimdi sırada Sayın Mustafa Köse milletvekilimiz ile beraberce Sayın Bakanımız Murat Kurumla Yaptığımız 1 Saat 42 Dakikalık istişare toplantısı sonucunda, bakanımızın tavsiyeleri doğrultusunda Korkuteli’mizin tarihine ve geçmişine uygun olarak projemizin tasarım çalışmalarına başlıyoruz.

 

BİRLİKTE BİZ KAZANIYORUZ

Aynı zamanda alınan yetki gereği, hak sahiplerinin tespiti, ön görüşmeleri, mevcutta ki mülklerin değer tespitlerinin yapılması, imar ve planlama çalışmalarını da eş zamanlı olarak başlatıyoruz. Hem hak sahiplerimiz hem de Korkutelili hemşerilerimizin gönülleri ferah, içleri rahat olsun. Adalet, Hakkaniyet, Samimiyet, Şeffaflık ve bu projeye adanmışlıkla en kısa sürede hep beraber mutlu olacağız. “Korkuteli’nin Değişimi" yolunda Dualarınız ile 17 aydır elimizden geleni yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Emin olunuz ki; "Birlikte BİZ Kazanıyoruz..."Takdir sizin Hüküm Allah’ındır... "Az Laf, Çok İş..." ifadelerini kullandı. Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.