Arıtma suyu boşa akıyor

Arıtma suyu boşa akıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından Korkuteli’ ye yapılan arıtma tesisinden çıkan kullanılabilir nitelikte litrelerce temiz su boşa akıyor. Bazı duyarlı vatandaşlar yetkililerden konu ile ilgili çözüm istediklerini belirttiler.25.07.2019 12:10

YAZIRDA DEREYE AKITILIYOR

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından Korkuteli’ye atık su arıtma tesisi yapılmıştı. Bu tesis ile ilçemize bağlı Tatköy, İmecik ve Susuz bölgelerinin tarımsal amaçlı sulama yapabilmesi amaçlanıyordu. Günde 7 bin 200 m3 sulama suyu kapasiteli ünitenin tarımda kullanılabilir nitelikteki temiz suyu uzun zamandır Yazır Mahallesinde bulunan dereye akıtılıyor. Ve bu temiz su herhangi bir şekilde değerlendirilmiyor.

 

YETKİLİLER İNCELEMEDE BULUNMADI

Dereye akıtılan su çevredeki vatandaşlar tarafından dinamolar yardımı ile bahçe sulamada kullanılıyor ve kalan kısmı bataklığa ve sivrisineğe sebep oluyor. Çevredeki duyarlı vatandaşlar temiz suyun uzun zamandır bu şekilde boşa akıtıldığını ifade ettiler. Herhangi bir yetkilinin gelip incelemede bulunmadığını belirttiler. Suyun bataklığa ve sivrisineğe neden olduğunu ve çevredeki vatandaşları rahatsız ettiğini belirttiler.

 

3 MİLYON 500 BİN TL’YE MAL OLMUŞTU

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından yaklaşık iki yıl önce Korkuteli atık su arıtma yapısına eklenen ünite ile bölge tarımı için yeni bir sulama kaynağı olması amaçlanmıştı. 3 milyon 500 bin TL’ye mal olan “Çıkış Suyu Filtrasyon ve UV Dezenfeksiyon Ünitesi” ile günde 7 bin 200 m3 sulama suyu kapasitesine ulaşan tesisin yakın köylere, Tatköy, İmecik, Susuz gibi tarımsal sulamada yardımcı olması amaçlanmıştı.  Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.