Bahşi toplu taşıma esnafının sorunlarını meclise taşıdı

Bahşi toplu taşıma esnafının sorunlarını meclise taşıdı

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.21.11.2020 12:57

Milletvekili Bahşi önergesinde şu ifadelere yer verdi; “Pandemi sürecinden en fazla etkilenen sektörlerden biride toplu taşıma esnafıdır. Süreç içerisinde toplu taşıma araçlarına getirilen kısıtlamalar, zaten az olan gelirlerini daha da azalmasına neden olmuştur.

Türkiye’de Ticari Taksi, Özel Halk Otobüsü, Ticari Servis Aracı ve Minibüs (Dolmuş) olmak üzere tahminen 450.000 civarında toplu taşıma esnafı vardır. Yani toplu taşımadaki sıkıntı aileleriyle birlikte yaklaşık 2 milyon insanı etkilemektedir. Akaryakıt fiyatlarının yükselmesi, dolar, avro gibi para birimlerinin yükselmesi krizi daha da derinleştirmiştir.”

Antalya Milletvekili Feridun BAHŞİ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanına şu soruları yöneltti;

 1-Toplu Taşıma esnafı için yakıt desteği ve yakıtta ÖTV indirimi için bir çalışmanız var mıdır?

2-SGK prim ödemelerinin ertelenmesi yerine, 3 aylık prim borçlarının ödenmiş sayılması için bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?

3-Sektörde gündelik çalışan ve şu an işsiz kalanlara nakit, elektrik, su ve yakıt (doğal gaz vb.) yardımı yapacak mısınız?  Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.