Batmaz’a, davullu zurnalı karşılama

Batmaz’a, davullu zurnalı karşılama

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen 658. Tarihi Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Büyük orta boyda birinci olan Korkuteli Bozovalı Güreşçi Ali İhsan Batmaz’a davullu zurnalı karşılama yapıldı.10.07.2019 13:21

658. Tarihi Yağlı Pehlivan Güreşleri geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti. Bu yıl ki Kırkpınar’a Korkutelililer damga vurdu. Aslen Korkuteli Ulucaklı Ali Gürbüz başpehlivan oldu. Gürbüz’ün yanı sıra Korkuteli Belediyespor Kulübü Güreşçisi Bozovalı Ali İhsan Batmaz’da büyük orta boyda 137 pehlivan arasında rakiplerini birer birer yenerek birinci oldu.

Bozova Batmaz’ı bağrına bastı

Batmaz baş altında güreşmeye hak kazandı. Geçtiğimiz gün Korkuteli’ye dönen Batmaz’a davullu zurnalı karşılama yapıldı. Bozovalılar uzun konvoyla şampiyonu karşılayarak kurban kestiler. Batmaz; “Bu yıl Kırkpınar’da birinci oldum ve bir üst boyda güreşmeye hak kazandım. Çok şükür Allah bugünleri gösterdi. Bu yolda bana destek olan başta ailem olmak üzere hocalarıma, herkese çok teşekkür ediyorum. Allah başpehlivan olmayı nasip eder inşallah” dedi.

 

Yüzümüzü kara çıkarmadı

Batmaz’ın en büyük destekçilerinden İYİ Parti Meclis Üyesi Ayhan Tığrak; “ Önceki Dönem Belediye Başkanımız Hasan Gökce’ye teşekkür ederiz. Korkuteli’nin evlatlarına sahip çıktığı için. Ali İhsan’ı ayrıca bir daha kutluyorum. Zaten yola çıkmadan önce aradı ve helallik istedi. Kendisinden bir istediğimiz olup olmadığını sordu. Allah razı olsun yüzümüzü kara çıkarmadı. Başta Mustafa Arıkan olmak üzere tüm hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca evladına sahip çıktığı için Bozova Muhtarı, ihtiyar heyeti ve halkına çok teşekkür ederiz. Sporcularımıza destek olmalıyız. Bu tür başarılı ve ahlaklı sporcular kolay yetişmiyor.” dedi.

 

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.