Beğişliler Şenliği 19’uncu kez yapıldı

Beğişliler Şenliği 19’uncu kez yapıldı

Bu yıl 19’uncusu düzenlenen Beğiş Piknik ve Pilav Şenliği geçtiğimiz hafta sonu Beğiş Yaylasında gerçekleşti. Şenliğe; Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit ve Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek olmak üzere çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.11.06.2019 11:26

Beğişliler ve Datköy Kültür ve Dayanışma Derneğinin birlikte düzenlediği şenliğe; Korkuteli İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, MHP Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev, Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı. Şenlik her zaman olduğu gibi saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Beğişliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hayri Yıldırım; “Beğiş yaylasında pilav şenliği adı altında bir araya geldik. Amacımız birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmek, tanışmak, kaynaşmak, akrabalık bağlarımızı canlı tutmaktır. Şenlik geleneğini, toprak sevgisini, komşu ve akraba bağlılığını bu tür sosyal kültürel etkinliklerle gelecek nesillerimize aşılamaktır. Dernek olarak kültür değerlerimizi kaybetmemek için çaba harcıyoruz” dedi.  

Bayram Bulut ağa seçildi

Davetlilere pilav üstü kavurma ve ayran ikram edildi. Şenliklere katılan Kaymakam Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, dernek yönetimi ve vatandaşlar halat çekme yarışına katıldılar. Şenlik kapsamında; halat çekme, sandalye kapma ve tahta kaşıkla yumurta taşıma, değnekle yürüme yarışı, çuval yarışı, uçurtma şenliği gibi çeşitli yarışmalar düzenlendi. Şenlik ağalığına çıkan MHP Yönetim Kurulu Üyesi ve Muhasibi Bulut İnşaat sahibi Bayram Bulut 15 Bin TL ile 20’inci Beğiş Yaylası Şenlik Ağası seçildi.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.