Belde belediyeleri yeniden hizmette

Belde belediyeleri yeniden hizmette

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek yapmış olduğu açıklamada, "Seçim zamanımızda söz verdiğimiz ve proje kitapçığımızda taahhüt ettiğimiz belde belediyelerimizi bugün itibari ile yeniden hizmete açtık" diye konuştu. 22.10.2019 09:12

2014 yılında yürürlüğe giren Büyükşehir Yasasıyla birlikte kapanan  belde belediye binaları tam 5 buçuk yıl sonra yeniden açıldı. Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek yapmış olduğu açıklamada, "Küçükköy, Büyükköy, Çomaklı, Yelten ve Yeşilyayla’da bulunan Belediye binalarımıza 1 Belde Sorumlusu ile birlikte toplamda 5 personelimizi görevlendirerek iş başı yaptırdık" dedi.

"VEZNE İŞLEMLERİ AKTİF"

Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların hizmete daha kolay ulaşacağını ifade eden Başkan İşlek, " Bu sayede gerek o beldelerde bulunan vatandaşlarımız, gerekse o çevrede bulunan tüm köylerdeki vatandaşlarımız, bundan sonra başta Belediyemizin tüm hizmetleri olmak üzere, diğer resmi kurum işlemlerinde de sizlere yardımcı olacaklar. Şuan için sadece veznelerin hizmette olduğunu da belirten İşlek, "Belediye binalarında Şuan için belediyelerimizde vezne işlemleri aktif.  İnşallah Ocak ayından itibaren ise tüm fatura ödemelerini de (Elektirik,su,telefon vs) yine Belediye binalarımıza yapabilecekler" diye konuştu.

"BOZOVA'DA HİZMET BİNASINI AÇAMADIK"

Büyükşehir Belediyesinin Bozova binasını vermediğini de anlatan İşlek, "Programımızı yaparken 6 Belde Belediye binamızın tamamını açmayı hedeflemiştik. 5 tanesi bugün açıldı. Ancak Bozova Belde Belediye binamız Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bina kullanma talebimize ret cevabı verdiği için, sadece Bozova Belde Belediye binamızı sizlerin hizmetine açamadık. İnşallah 2020 ağustos ayı itibari ile Kızılcadağ merkezine bir ilave bina yapıp Kzılcadağ ve civarındaki 16 köyümüze de aynı hizmeti vermeye başlayacağız" dedi.


Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.