Berberler ve kuaförler ikinci bir emre kadar kapatıldı

Berberler ve kuaförler  ikinci bir emre kadar kapatıldı

Koronavirüsle mücadele kapsamında Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizde faaliyet gösteren berberler ve kuaförlerde Cumartesi günü saat:18.00 itibariyle kapandı.23.03.2020 12:36

Ülkemizde de hızla görülmeye başlanan korona virüsüne karşı önlem almak isteyen ilçemizdeki kadın kuaförleri korona virüsü sebebiyle 23 Mart Pazartesi gününden yani bugünden itibaren bir hafta süreli iş yerlerini kapatma kararı almıştı. İşyerlerini geçici olarak kapatacak kadın kuaförlere berberlerde eklendi. İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliği'ne “Koronavirüs Tedbirleri” konulu ek bir genelge daha gönderdi. Genelge ile Koronavirüs tedbirleri kapsamında; berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri Cumartesi günü saat: 18.00 itibariyle geçici süreliğine durduruldu.

 

GENELGE VALİLİKLERE GÖNDERİLDİ

Daha önce vatandaşların doğrudan temel ihtiyaçlarına yönelik olmayan bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması için illere genelgeler gönderen İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda; alınan tedbirlere ilave olarak bir genelge daha valiliklere gönderdi.

 

GEÇİCİ OLARAK FAALİYET DURDU

Genelge ile vatandaşların bir arada bulunmaları ve yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle anılan virüsün yayılımını artırarak vatandaşlar açısında riskli olabilecek; berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. işyerlerin faaliyetleri Cumartesi saat: 18.00 itibariyle geçici süreliğine durduruldu.

 

KOLLUK GÜÇLERİ TAKİP EDECEK

Bakanlık söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi. Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.