Böcek’ten müjde

Böcek’ten müjde

Geçtiğimiz günlerde meclis üyeleri ve belediye başkan adayı Halil Kara ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret eden İYİ Parti İlçe Başkanı Cemal Tınkaz ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tınkaz, Başkan Böcek’in Korkuteli’ ye müjdeleri olduğunu belirtti.11.07.2019 13:00

Ziyaret ile ilgili basın açıklaması yapan İYİ Parti İlçe Başkanı Cemal Tınkaz; “ İyi Parti İlçe Başkanlığı yönetim kurulu, meclis üyelerimiz ve belediye başkan adayımız Sayın Halil Kara ile beraber millet ittifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin Böcek Başkanımızı makamında ziyaret ederek Korkuteli’mizin sorunlarını ve eksikliklerini konuşmak için bir araya geldik. Ortalama 1,5 saati geçen görüşmede Başkanımız Korkuteli’miz için müjdelerinin olduğunu ve en kısa sürede hayata geçireceğini belirtti." dedi.

 

İLÇEMİZE ZİYARETTE BULUNACAK

Tınkaz; "Ayrıca Muhittin Böcek başkanımız en kısa sürede daire başkanları ile ilçemize ziyarette bulunacak. Korkuteli’mizin eksiklerini ve ihtiyaçlarını birlikte yerinde kendisine göstereceğiz. Başkanımız Sayın Muhittin Böcek ata toprağım dediği Korkuteli’nde yapılacak olan hizmetlerin koordinasyonunu İYİ Parti ile beraber yapacağını daha güzel bir Korkuteli için ele ele verip güzel işler başaracağımızı belirtti. İlçemizin eksiklerini ve ihtiyaçlarını çok iyi biliyoruz.” dedi.

 

BAŞKANIMIZIN DESTEĞİNİ ALDIK

Tınkaz; “ Büyükşehir sorumluluk sınırları içerisinde yer alan ve acil yapılması gereken işleri bir an önce tamamlayacağını belirten Muhittin Başkanımız bu konuda desteğini esirgemeyeceğinin taahhüdünü vermiştir. Öncelikle Korkuteli Paşa Mezarlığının dolması sebebiyle merkez mezarlık olarak Tavşan Tepesi mezarlığının sorunlarını görüştük. Şu anda mescidi morgu yürüyüş yolları çevre peyzajı ve üstü kapalı bir alan projesi hazır olan ve planlaması yapılan projeyi kendisine ileterek bu konuda başkanımızın desteğini aldık." dedi.

 

OVA YOLLARININ BAKIMI YAPILACAK

Tınkaz; "Bilindiği üzere yakın zamanda ilçemiz ve mahallelerimiz yoğun yağış alarak ova yolları başta olmak üzere büyükşehir sorumlulukları içerisindeki birçok yollarımız deforme olup bozulmuştur. Yine kırsal kalkınma desteği ile öncelikli mahallelerimizin yollarını düzeltip halkımızın meyvesini, hasadını zarar görmeden satış yerlerine daha rahat ulaşmasını sağlamak için greyderler ile yolların bakımını yaparak kullanıma hazır hale geleceğinin sözünü aldık.” dedi.  

 

KÜLTÜR MERKEZİNİ  BÖCEK YAPACAK

Tınkaz; “ Yine Korkuteli’mizde öncelikli işlerden birisi olan İstiklal Caddesi (Havuzlu Kavşak – Karşıyaka) gidiş geliş hem kaldırım çalışmaları hem de asfaltlama olarak komple bakıma alınarak İstiklal Caddesini görsel olarak daha güzel bir görünüme kazandırmak için en kısa sürede çalışmaların başlatılacağını belirtmek isteriz. Korkuteli’mizin en büyük eksikliklerinden biri olan kültür merkezimiz hakkında da bizlerden bilgi alan Muhittin Başkanımız ilerleyen zamanda ilçemize kazandıracağı ve bizim projemiz arasında yer alan bu önemli yatırımı hayata geçireceğini belirtti. Bu kültür merkezinin planı projesi ve hatta statiği bile hazır olan bu merkezin büyükşehir bütçesine bağlayarak ilçemizin hizmetine sunmak için gerekli girişimlerde bulanacağını belirtti.” diye konuştu.

 

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.