Bölge Trafik 8 bin 576 TL radar cezası yazdı

Bölge Trafik 8 bin 576 TL radar cezası yazdı

Geçtiğimiz hafta sonu boyunca ilçemizde kendilerine ait kontrol noktalarında Radar Uygulaması yapan Korkuteli Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri 34 araca toplam 8 bin 576 TL ceza yazdı. 17.09.2019 08:48

Korkuteli Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri tarafından hız ihlali kaynaklı trafik kazalarını önlemek ve kaza sonucunda meydana gelen can ve mal kayıplarını en aza indirmek için hafta sonu, Antalya - Korkuteli Karayolu’nda Radarlı Hız Denetimi yaptı.

Kazaların başlıca nedeni hız

Yapılan uygulamada hız sınırını aşarak radara giren sürücülere ceza kesilirken, emniyet kemeri takmayan sürücüler uyarıldı. Seyir halinde yapılan radar uygulamasında hız sınırını aşan sürücülere cezalar adreslerine yollanırken, kamera kayıtları ve fotoğraflarda ceza yiyen sürücünün adresine gönderildi. Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekipleri 34 araca toplam 8 bin 576 TL ceza yazdılar. Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekipleri; “Ceza yazılan bölge de otomobiller için hız limiti 110 km, % 10 tolerans var, bu da 121 km yapıyor. Biz 122 km’de ceza yazıyoruz. Kazaların başlıca nedeni hız, bizlerde ilçenin değişik bölgelerinde radar uygulaması yapıyoruz. Belli noktalarda belli günlerde bu uygulamamızı devam ettireceğiz.” diye konuştular.

 

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.