Bu kez Manavoğlu sordu

Bu kez Manavoğlu sordu

Önceki gün toplanan Eylül Ayı Olağan Belediye Meclisinde Saadet Parti'li Mehmet Manavoğlu, halkın merak ettiği soruları Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek'e sordu.05.09.2019 12:48

MECLİSE DAMGA VURDU

Eylül Ayı Olağan Belediye Meclisi, önceki gün öğleden sonra toplandı. Meclis toplamda sekiz gündem maddesini görüşüp karara bağladı. Meclis toplantısında  Saadet Partisi Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Korkuteli Belediye Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu, söz alarak Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek’in cevaplaması istemiyle sözlü soru önergesi verdi. Meclise Mehmet Manavoğlu'nun soruları damga vurdu.


KURUMAYA MI TERK EDİLDİ

Manavoğlu, verdiği önerge ile Önceki Dönem Belediye Başkanı Hasan Ali İrban zamanında dikilen ağaçların ve çimlerin bilinçli olarak mı sulatılmayıp,  kurumaya terk edildiği, geçtiğimiz aylarda ilçemizde hizmete açılan 1071 Alpaslan Yüzme Havuzunun isminin neden meclisten geçmediği, Kurban Bayramının 4. gününde yapılan piknikte belediye personeli ve belediye araçlarının niçin seferber edildiği, araçların mazotlarının nereden karşılandığı ile ilgili soru sordu.

Ağaçlar neden kurutuldu?

Saadet Partisi Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Korkuteli Belediye Meclis Üyesi Manavoğlu; "Bizim dönemimizde yapılan parklarda kuruyan çimler tekrardan ekilmedi, dikilen ağaçlar kurutuldu.  Pazar Camiisinin önünde havuzlu kavşağımız var.  Tabii Büyükşehir Belediyesine ait kavşak  ama orada gazel olmuş durumda çimler var. Bizim zamanımızda yapılan parklardaki çimler ve ağaçlar neden sulanmadı, bilinçli mi sulatılmadı, ağaçlar neden kurutuldu?" diye sordu.

 

Havuzun ismi  neden meclise sorulmadı?

Saadet Partisi Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu 1071 Alpaslan Yüzme Havuzunun isminin neden mecliste n geçmediğini sordu. Manavoğlu; "Yüzme havuzunun  ismi çok güzel harika bir isim atalarımızın geçmiş zamanlarda aldığı başarılarla alınmış isimler kesinlikle karşı değiliz. Ama kararı mecliste almış olsak daha güzel olmaz mıydı. Meclisin saygınlığı artardı." diye konuştu.

 

Araçların mazotunu kim karşıladı?

Manavoğlu; "Vatandaşlar size sormamı rica etti. Kurban Bayramının 4'üncü gününde düzenlenen piknikte belediyemizin personeli, belediyemizin aracı seferber edildi. Ancak Pankarttaki yazı çok manidar:" Milliyetçi Hareket Partisi'nin Şenliğine Hoş geldiniz." yazıyor.  Hoş olmadı bence; "Korkuteli Belediyesi'nin Şenliğine Hoş geldiniz" deseniz daha iyi olurdu.  Siz ilk mecliste dediniz ki mecliste içilen çayların ücreti bile belediye bütçesinden ödenmeyecek.  Araçların mazotunu da mı kendiniz karşıladınız" diye sordu.

 

İşlek, "Özel şirkete rica ederiz "

Saadet Partisi Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu 1071 Alpaslan Yüzme Havuzunun isminin neden mecliste n geçmediği sorusuna Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek;" Özel şirketin yaptığı yatırımların ismini biz verelim diye bir temennimiz mi var.? Özel şirkete rica ederiz sizin yerinize ismi biz koymak istiyoruz meclis olarak diye söyleyebiliriz, olabilir yani." dedi.  

 

İşlek, "Hepsini cebimden karşıladım"

Manavoğlu'nun piknik ile ilgili sorularına ise İşlek; "Orada belediye personeli ile bizim bayramlaşmamız vardı. Orada belediye personelinin yemesi, içmesi ayrı idi.Orada belediye personelinin yemesinden içmesinden tut her şeyi belediyenin bütçesinden karşılandı. Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatları için 41 adet hayvan kestirdim.  9 tanesini çevirme yaptırdım, onların hepsinin parasını cebimden karşıladım." cevabını verdi.

 

Manavoğlu, "İki sorum cevapsız kaldı"

Saadet Partisi Korkuteli Belediye Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu; "Halkın merak ettiği, meclis üyesi olarak sormamı istedikleri soruları Başkan beye sordum. Maalesef çimler ve ağaçlar neden sulanmayıp, kurutuldu sorusuna cevap vermedi. Kurban Bayramının 4. gününde yapılan piknikte kullanılan belediye araçlarının mazotlarını cebinizden mi karşıladınız sorusuna da cevap alamadım."  açıklamasını yaptı.

 


Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.