Buda mı gol değil? Sayın İşlek

Buda mı gol değil? Sayın İşlek

MHP'nin Korkuteli Belediye Başkan Adayı Ömer Niyazi İşlek hakkında, Aliağa'da bulunduğu yıllar içerisinde birçok vahim iddia ortaya atıldı. Aliağa'da geçmişte AK Parti'de üst düzey yöneticilik konumunda bulunmuş bazı isimler ve gazete temsilcileri Ömer Niyazi İşlek'in Belediyede gayri resmi olarak çalıştığı süreç içerisinde yaptığı olumsuz icraatlarını anlattılar.29.03.2019 08:14

 

"İDDİALAR YANITSIZ KALMIŞ"

Bu iddiaların Aliağa'nın bütün gazetelerinde hatta ulusal basın yayın kuruluşlarında bile yer aldığı ifade edildi. Ömer Niyazi İşlek, hakkında çıkan iddialar karşısında bugüne kadar sadece 'yalan ve iftira' olarak açıklamalarda bulunsa da bugüne kadar hiçbir gazeteye bir tekzip veya dava açılmadığı ortaya çıktı.

TEKZİP VEYA DAVA AÇILMAMIŞ

Ömer İşlek'in hakkında ki iddiaları ortaya çıkaran Aliağa Express gazetesi yazı işleri müdürü Volkan Gündüz'de, İşlek'in kendilerine veya İzmir'deki  diğer gazetelere 'haksız kazanç temin etme', hakaret, tehdit ve darp' iddiaları karşısında hiçbir hukuksal girişiminin olmadığını belirtti. Hatta noter yoluyla tekzip talebinde bile bulunmadığını ifade etti.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI FAZLA ÖDEMELERİN BELGELERİNİ YAYINLADI

Dönemin AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Akbulut, 30 Nisan 2017 yılındaki sosyal medya paylaşımında Ömer İşlek'in danışmanlık şirketine piyasanın çok üzerinde olan 110 Bin TL'nin belediye tarafından ödendiği belgeleriyle birlikte paylaşılmış durumda. AK Parti eski Aliağa İlçe Başkanı Yaşar Akbulut, büyük danışmanlık şirketlerinden fiyat aldığını bu ücretlerin 10 bin ila 25 bin TL arasında değiştiğini ifade ediyor.

AKBULUT'UN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI

AK Parti Aliağa dönemin İlçe Başkanı Yaşar Akbulut'un sosyal medya paylaşımımın ilgili bölümünü virgülüne  dokunmadan aktarıyoruz;

Gelelim "ALİAĞA BELEDİYESİ DENETİM KOMİSYON RAPORU"ndaki ikinci açıklayacağım konuya; 
2014 yerel seçimlerinden üç-beş ay önce Aliağa'ya gelen, Aliağa Halkı tarafından "eş başkan, gayri resmi danışman" ve Denetim Komisyon Raporundaki uzmanlara göre, Belediyeyle herhangi bir kadro bağı OLMAYAN, normalde yerel seçimlerde halkın seçtiği, oy pusulalarında Serkan Acar yazan ama asıl Belediyeyi yöneten kişiye yani ömer işlek'e...
ALİAĞA BELEDİYESİ DENETİM RAPORUNUN sayfa 29, UZMAN RAPORUNUN sayfa 16 ve sayfa 4'teki bilgilere.

FİO DANIŞMANLIK firma sahibi ÖMER NİYAZİ İŞLEK'tir.

Bir çok kuruluş, belediyeler, siyasi insanlar da danışmanlık hizmeti alırlar, kamuoyu araştırmaları yaptırırlar. Bende, bir kaç ünlü danışmalık firmalarıyla yaptığım görüşmelerde bu hizmet için 10 bin TL ile 25 bin TL arası fiyat verdiler. Ama Belediye Başkanı Serkan Acar 18 mart-18 eylül tarihleri arasında bu firmaya yani FİO DANIŞMANLIK ÖMER NİYAZİ İŞLEK'e

52.246 TL (elli ikibin ikiyüz kırk altı tl)

Yine;

18 eylül 2016-18 mart 2017 tarihleri arasında bu firmaya;

58.052 TL (elli sekiz bin elli iki tl)

Başka herhangi bir firmadan fiyat alınmadan bu firmaya iş verilmiş ve ödemeler ANINDA YAPILMIŞTIR. 
Bu ödemeleri 2-3 katına yapan ve hemen ödeyen Serkan Acar şu anda Belediye'de çalışan taşeron işçilerinin bu ay ki maaşlarını da henüz ödememiştir. 
Ayrıca Belediye ile herhangi bir Kadro Bağı OLMAYAN, Ömer İşlek'in Ankara'ya gidiş-dönüş uçak biletlerinin, sözleşmede herhangi bir hüküm BULUNMAMASINA rağmen, toplamda 1.560 TL ödemeleri yapılmıştır. 

GAZETELERDEKİ İDDİALAR VAHİM

Dönemin Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar Akbulut'in birçok iddiası bulunuyor. Sosyal Medya hesabında bu iddialar kaldırılmış değil. İzmir'in Aliağa ilçesinde yayın yapan gazetelerin Ömer Niyazi İşlek hakkında iddialarını da gazete küpürü  olarak paylaşıyoruz. Haberlerin yayınladığı mecraların bazılarını bugün sosyal medya ve internet sayfamızda siz değerli takipçilerimizle paylaşacağız.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.