Bütçeyi şişirmedik

Bütçeyi şişirmedik

Dün devamı yapılan Korkuteli Belediye Meclisinde önümüzdeki yılların mali bütçeleri ile ilgili maddeler oylandı. Oy birliği ile geçen bütçe ile ilgili Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, “Bütçe hepimizin namusu, bütçeyi şişirmedik, yüzde seksen de bıraktık” dedi.08.10.2019 08:40

BÜTÇEYİ YÜZDE SEKSEN YAPTIK

Korkuteli Belediye Meclisi ekim ayı olağan toplantısının dün ikinci oturumu yapıldı. Meclisin gündeminde önümüzdeki yılların mali bütçeleri vardı. Oy birliği ile meclisten geçen bütçe ile ilgili konuşma yapan Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, “ Emrah Bey Başkan Yardımcımız bütçeyi yapmadan önce konuştuk. Ve dedim ki; bütçeyi şişirmek veya işte yüzde yüz yapmak değil. Bizim kriterimiz minimumda, yapacağımız projeler ile ilgili olmalı. Hiç olmazsa Antalya Korkuteli için şunu söyleyebilirim. Bütçeyi yüzde seksen yaptık.” dedi.

 

 PROJE OLMAZSA HİBE, İZİN YOK

İşlek, “Şu bilgiyi de vereyim: Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetimler İzleme Koordinasyon Başkanlığından çıkan bir şey var. Oda şu; Stratejik planın içinde olmayan veya plan projede bütçenin içinde olmayan kalemlere o yıl kesinlikle bakanlıklardan, kalem olarak bir proje koymazsanız onunla ilgili hibe, izin desteği yok. Yatırım izleme diye bir şey yapmışlar.” dedi.  

 

BÜTÇE HEPİMİZİN NAMUSU

İşlek, “2020’de yapmayı düşündüğümüz ama yapamayacak olduğumuz birkaç proje var mesela bunları bakanlık böyle dediği için koymak zorundayız. Bütçe hepimizin namusu. Cumhurbaşkanlığı böyle bir karar almış stratejik planın varsa, bununla ilgili bakanlıklarla görüş diyor. Ama stratejik veya mali planının yoksa onunla ilgili bir müracaat yapamazsın diyor.” şeklinde konuştu.

 

Yeniden görüşülerek karara bağlanan gündem maddeleri;

2020/2021/2022 Mali Yılları Gelir Tahmini ve Gider Bütçesinin görüşülmesine ilişkin Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 29/08/2019 tarih ve 1600 sayılı talebi ile Belediye Encümenimizin 25/09/2019 tarih ve 278 sayılı kararı ile görüşülerek, Belediye Meclisimizde görüşülmek üzere havalesi yapılan 2020 yılı ve izleyen iki yıla ait tahmini bütçenin karara bağlanması hususunda, Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 26/09/2019 tarih ve 685 Sayılı yazısının görüşülmesi. Oy birliği ile kabul edildi.

 

2020 Mali Yılında geçerli olmak üzere iç paydaşlarca hazırlanan ve Müdürlüğümüz ile derlenen 2020 Gelir Tarife Cetvelinin görüşülmesine ilişkin Mali Hizmetler Müdürlüğünün 27/09/2019 tarih ve 1646 sayılı yazısının görüşülmesi. Oy birliği ile kabul edildi.

 

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.