Büyükşehir’den hijyen seferberliği

Büyükşehir’den hijyen seferberliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bütün birimlerde olası sağlık problemlerinin önüne geçmek amacıyla başlatılan hijyen seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in talimatıyla ilçedeki ortak kullanım alanları ilaçlanarak dezenfekte edildi.25.03.2020 11:22

Kent genelinde ve ilçelerde toplum sağlığını önceleyen ve koronavirüs salgınına karşı etkin mücadele yürüten Antalya Büyükşehir Belediyesi ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Salgınının yayılmasını önlemeye yönelik çalışmalar kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi 19 ilçede çalışmalarda görev alan ekip sayısını arttırdı.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI RUHSATLI ÜRÜNLER KULLANILIYOR

Dünya gündeminde geniş yankı uyandıran Corona Virüs (COVID-19) salgınına karşı önlem almak için tedbir amaçlı temizlik faaliyetlerini hızlandıran Büyükşehir Belediyesi Korkuteli Hizmet Birimi, halkın sağlığını korumak için dezenfekte ediyor. İlaçlamalarda ise insan sağlığına zarar vermeyen Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) onaylı ürünler kullanılıyor.

 

VATANDAŞLAR UYARILARAK BİLGİLENDİRİLDİ

Küresel anlamda etkisini giderek artıran Corona Virüs’e karşı gerek ülke gerekse şehir olarak sağlık tedbirleri artırıldı. Bu kapsamda vatandaşa yönelik sorumluluk gözeten büyükşehir, ilçede vatandaşın yoğun olarak kullandığı bölgelerin temizliğine ağırlık verdi. Vatandaşların uğrak merkezleri arasında bulunan resmi daireler, camiler, bankalar, otobüs durakları, bankamatikler, halkımızın toplu kullanımında olan mekanlarda temizlik çalışmalarına öncelik verilirken ayrıca vatandaşlarda uyarılarak bilgilendirildi Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.