Büyükşehir Meclisine İki Komisyon Görevlendirmesi

Büyükşehir Meclisine İki Komisyon Görevlendirmesi

Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve yeni göreve gelen Meclis üyelerinin katılımı ile dün ilk kez toplandı. İlçemizden Büyükşehir Meclis toplantısına Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek ve beraberinde dört tane Korkuteli Belediye Meclis üyesi katılım gösterirken iki meclis üyesi komisyonlarda görevlendirildi.15.04.2019 08:56

Geçtiğimiz Cumartesi günü ilk Büyükşehir Belediye Meclisi yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. 19 ilçenin de katılım gösterdiği meclis toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Oturumun açılış konuşmasında Nisan ayı içerisinde bulunan özellikle Avukatlar gününe yönelik bir değerlendirme yapılması ve ardından mecliste avukat sayısının oldukça yüksek olduğu ifadelerine yer verilmesi dikkatleri çekti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, başkanlığında toplanan mecliste komisyonlarda görev alacak isimler için kapalı usul oylama yapılırken, Başkan vekilliği yapacak isimlerde belirlendi. 31 Mart yerel seçimlerinde Korkuteli Belediye Başkanlık görevine gelen Ömer Niyazi İşlek ve Belediye Meclis Üyeleri de Büyükşehir Meclisinde yerini aldı.

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi İlhami Yıldıran, MHP Meclis üyeleri Abdurrahman Caran ile Süleyman Uğurlu, İYİ Parti Osman Manis ve Saadet Partisini temsilen de Mehmet Manavoğlu katılım gösterdi. Kapalı usul oylama ile komisyonların belirlenmesi önergesi oy birliği ile kabul edilirken ilçemizden de iki isim komisyonlarda görevlendirildi. Ak parti Belediye Meclis Üyesi İlhami Yıldıran, Ulaştırma Komisyonunda görevlendirilirken, İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Osman Manis ise Çevre ve Sağlık Komisyonun da görev aldı. Yoğun seyirci katılımı ile gerçekleşen Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı akşam saatlerine kadar devam etti. Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.