Cengiz Elbeye sporcularından bir başarı daha

Cengiz Elbeye sporcularından bir başarı daha

Korkuteli Cengiz Elbeye Güreş Eğitim Merkezinden 4 sporcu Milli Takım Kampına davet edildi. Korkuteli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Tunç, İlçemizden Milli takıma sporcu yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz. İnanıyorum daha çok çalışarak ay yıldızlı formayla ülkemizi temsil edecek gençler yetiştirmeye devam edeceğiz.” dedi.16.09.2020 10:51

Cengiz Elbeye Güreş Eğitim Merkezinin başarılı sporcuları milli takım kampına çağrıldı. Korkuteli Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede dört sporcunun milli takım kampına davet edildiği bildirildi.

 

4 SPORCU MİLLİ TAKIM YOLCUSU

Korkuteli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Tunç, yaptığı açıklamada;  “Cengiz Elbeye Güreş Eğitim Merkezi sporcularımızdan, Yusuf Ünal 5-8 Mart 2020 tarihinde Mersin İlinde düzenlenen Türkiye Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası Müsabakalarında 71 Kg da Türkiye 2.’si olmuştur. Bu başarısıyla İzmir de yapılan Yıldızlar Milli Takım Kampına davet edilmiştir. Şahin YILDIRIM 5-8 Mart 2020 tarihinde Mersin İlinde düzenlenen Türkiye Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası Müsabakalarında 92 Kg da Türkiye 2.’si olmuştur. Bu başarısıyla İzmir de yapılan Yıldızlar Milli Takım Kampına davet edilmiştir. Mehmet KÜÇÜK 28 Şubat 1 Mart 2020 tarihlerine Sivas İlinde düzenlenen U-15 Minikler Türkiye Şampiyonası Müsabakalarında 57 Kg da Türkiye 3.’sü olmuştur. Bu başarısıyla İzmir de yapılan U-15 Minikler Milli Takım Kampına davet edilmiştir. Bu üç sporcumuzun yanında, merkezimizden yetişerek Kahramanmaraş TOHM’da eğitimine devam eden İsmail Küçüksolak’da milli takım kampına davet edildi.

 

GURURUNU YAŞIYORUZ

İlçemizden Milli takıma sporcu yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz. İnanıyorum daha çok çalışarak ay yıldızlı formayla ülkemizi temsil edecek gençler yetiştirmeye devam edeceğiz. Gençlerimize, ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun. Bu başarıya ulaşmamızda destek olan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, İl Müdürlüğümüze, antrenörlerimize, personellerimize, sporcu ailelerimize ve destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.   Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.