CHP'de delege seçimleri başlıyor

CHP'de delege seçimleri başlıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Örgütü, önümüzdeki aylarda yapacağı kongre öncesi delege seçimleri için kolları sıvadı. CHP İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır, konuyla alakalı açıklamalarda bulundu.21.10.2019 08:58

KURULTAY SÜRECİ BAŞLIYOR

Delege seçimleri için genel merkezden gelen talimatlar ışığında bir tarih belirleyen CHP, 8 Kasım ve 1 Aralık tarihleri arasında delegelerini belirleyecek. Daha önceden CHP İlçe Başkanlığına yeniden aday olacağını açıklayan mevcut başkan Yıldıray Çıldır, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.  Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır, "Açıklanan takvime göre partimizin 37. Olağan Kurultay süreci başlıyor" dedi.

 

İLÇE KONGRELERİ ARALIK'TA

Kongre seçim takvimi ile ilgili süreci açıklayan Çıldır, "Mahalle Delegeliği, ilçe Kongresi, İl Kongresi ve son olarak Ankara'da Kurultay ile süreç tamamlanacak.  8 Kasım 2019 ile 1 Aralık 2019 tarihleri arası  Mahalle Delege seçimleri. 14 Aralık 2019 ile 27 Ocak 2020 tarihleri arası ilçe Kongreleri yapılacak. İlçe Kongrelerini tamamlayan iller ise, 3 Şubat 2020 ile 2 Mart 2020 tarihleri arasında İl Kongrelerini bitirmiş olacak.  İl Kongrelerinin bitişinden sonra Genel Merkezimizin belirlediği en yakın tarihte de  Ankara'da Kurultay ile parti içi Demokrasi şölenimiz sonlanmış olacak" diye konuştu.

 

BAŞARILAR DİLEDİ

Tüm adaylara başarılar da dileyen Çıldır, "Ülkemize Demokrasiyi getiren ve yerleştiren, dünyanın en önce kurulan  partilerinden biri olan CHP, parti içi demokrasi ile de örnek olmaya devam edecek. Atatürk'ün partisi kendisine yakışanı yapacağından kimsenin şüphesi olmasın.  Bu süreçte tüm üyelerimize, Delegelerimize ve her kademede aday olacaklara şimdiden başarılar diliyor, teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.