Çiftçi Koronoya rağmen tarlada

Çiftçi Koronoya rağmen tarlada

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve maalesef ülkemizde de görülen Corona Virüsüne karşı ilçemizde bulunan kamu kurum ve kuruluşları elinden geleni yapıyor. Vatandaşları sokağa çıkmama konusunda sık sık uyarıyor. Çiftçiler ise bu zor günlerde halkımızın gıda güvenliği için tarlada aralıksız çalışmaya devam ediyor. Ancak çiftçi çalışmaktan değil, maliyetlerin yüksekliğinden dert yanıyor.30.03.2020 13:42

ÇİFTÇİ DESTEK İSTİYOR

Koronavirüs yayılımını önleyici tedbirlerin başında, evde kalmak geliyor. Ancak hayat devam ediyor. Hayatın devamı için de gıda üretimi şart. Korkutelili üreticiler de bu zor günlerde halkımızın gıda güvenliği için aralıksız çalışıyor. Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü de bu zor günlerde çiftçiyi yalnız bırakmamak için sahadaki çalışmalarını sürdürüyor. Ancak Korkutelili çiftçilerde bu sıkıntılı süreçte nefes alabilmek için faizsiz tarımsal krediler ile desteklenmek istiyor.

 

YÜKSEK MALİYETTEN ŞİKAYETÇİ

Milletin efendisi, her koşulda Türkiye'yi doyuracağına söz vermişti. Şimdi o sözü tutuyor. Alın terini yine ürününün can suyu yapıyor. Bahar günleri doğada olduğu kadar tarım alanlarında da dirilişin günleri. Verimli bir sezonun temelini atan işler de bu günlerde yapılmalı. Bu nedenle üretici hummalı çalışmasını sürdürüyor. Ancak üretici yüksek maliyetlerden şikayetçi. Özellikle; mazot ve gübre fiyatlarının yüksekliği çiftçinin belini büküyor.  Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.