ÇKS yönetimi istifa etti

ÇKS yönetimi istifa etti

İlçemizde yaklaşık 15 mahallenin yer aldığı Çiftçi Malları Koruma Arapsaçına döndü. İlçemizde uzun zamandır muhtarlar ve çiftçiler arasında tartışma konusu olan ÇKS yine çözülemedi. ÇKS Başkanlığı istifa etti. 11.09.2019 09:12

4081 Sayılı Koruma Kanunu’na göre kurulan Çiftçi Malları Koruma Başkanlıkları, arazilerin denetimini yapmakta olup, arazileri ekenlerden yüksek koruma bedelleri talep etmektedirler. Amacı çiftçilerin ürünlerini korumak olan sistemde Çiftçi Mallarını Koruma Başkanlığı, korucusuz görevini yerine getirmekte güçlük çekmekte ve çiftçiler mağdur olmaktadır. İlçemizde de Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı ve çiftçiler arasındaki yıllardır çözülemedi.

 

Yetiş Özen ve yönetimi istifa etti

Çiftçi Malları Koruma Başkanı Yelten Mahalle Muhtarı Yetiş Özen ve yönetimi de geçtiğimiz günlerde istifa ettiler. Çiftçi Malları Koruma Başkanı Yelten Mahalle Muhtarı Yetiş Özen ve yönetim kurulu üyeleri; Sülekler Mahalle Muhtarı Hakkı Horzum, Kızılcadağ Mahalle Muhtarı Ramazan Önder, Yukarı Karaman Mahalle Muhtarı Faruk Bahşi ve Akyar Mahalle Muhtarı Osman Gedikoğlu istifa ettiler.

 

Bundan sonra top belediye meclisinde

Koruma Başkanı Yetiş Özen; “Şu anda çiftçi malları koruma başkanlığının çiftçiden toplamda eski para ile 1 trilyon 400 bin TL alacak var. Başkanlığın 300 bin TL de bekçilere ödemesi gereken para var. Bu sorun uzun zamandır sürüyor. Kimse para vermiyor. Bekçiler bizden para bekliyor. Biz bu işin içinden çıkamadık. Bu sorunu çözebilecek olan varsa buyursun yapsın. Biz yönetim kurulu üyesi arkadaşlar ile istifa ettik. Kaymalığa istifa yazımızı gönderdik. Bundan sonra top belediye meclisinde ve belediye başkanlığında ne olacağına karar verecekler. Yeni yönetim mi seçilecek yoksa başka bir yol mu izlenecek belediye meclisi ve belediye başkanı bilecek. İzlenecek yolu onlar belirleyecekler” dedi. Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.