Coğrafi İşaret etiketleri Korkoop’ta

Coğrafi İşaret etiketleri Korkoop’ta

Korkuteli Karyağdı Armudu geçtiğimiz yıl coğrafi işaret alarak, Antalya’nın coğrafi işaretli tarım ürünleri arasına girmişti. Hasadı yapılan Kar Yağdı Armudu coğrafi işaret etiketleri Korkuteli Kooperatifinden alınabilir. 05.10.2019 14:04

Antalya’nın coğrafi işaretleri tarım ürünleri arasına giren Korkuteli Karyağdı Armudunun ilçemizde hasadı başladı. Korkuteli Kooperatifi Başkanı Dudu Kocabaş, Karyağdı Armudunun coğrafi işaret etiketinin Korkuteli Tarımsal Kalkınma Kooperatifinden alınabileceğini belirterek üreticileri uyardı.

 

ÜRETİCİLERİMİZ DİKKATLİ OLSUNLAR

Kocabaş, “Geçtiğimiz yıllarda Antalya’nın coğrafi işaretli tarım ürünleri arasına giren Korkuteli Karyağdı Armudunun hasadı başladı. Üreticiler coğrafi işaret etiketlerini Korkuteli Tarımsal Kalkınma Kooperatifinden alabilirler. Bu konuda üreticilerimiz dikkatli olsunlar.” dedi. Coğrafi işaret, temel olarak bir yöresel ürün adını ifade eder. Bu anlamda coğrafi işaret, belirgin bir niteliği, ünü veya diğer özellikleri bakımından kökenin bulunduğu yöre, alan, bölge veya ülke ile özdeşleşmiş bir ürünü gösteren işarettir. Coğrafi İşaretler Menşe Adı, Mahreç İşareti ve Geleneksel Ürün adı olarak üçe ayrılır.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.