Çokal’a tepkiler Çığ gibi

Çokal’a tepkiler Çığ gibi

Bir süre önce İYİ Parti’den istifa eden Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, Ak Partiye geçti. Çokal milletvekilliği seçimlerinde dönemin Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce’nin yerine sıralamaya yazılmıştı. 12.03.2020 08:32

AKP ARTTI, İYİ DÜŞTÜ

Geçtiğimiz Şubat ayında sosyal medya hesabından zehir zemberek bir açıklama yaparak İYİ Parti’den istifa eden Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, dün TBMM’de AKP grup toplantısına katıldı. Çokal’a toplantının sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti rozeti taktı. Çokal’ın Ak Partiye geçmesinin ardından Ak Parti Antalya Milletvekili sayısı yeniden 6’ya çıkarken, İyi Parti’nin vekil sayısı ise 2’ye düştü.


VERYANSIN ETTİLER

İYİ Parti'den istifa etmesinin ardından AK Parti’ye geçtiği duyulan Antalya Milletvekili Çokal'a tepkiler ise çığ gibi. İYİ Parti milletvekili adaylığı için belediye başkanlığı görevinden istifa eden ve adaylığına kesin gözü ile bakılan Hasan Gökce sıralamaya alınmamıştı. Gökce’nin yerine sıralamada kendine yer bulan Tuba Vural Çokal’a özellikle Korkuteli’den hakkını helal etmeyeceğini ifade eden partililer sosyal medya hesaplarından veryansın ettiler.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.