Doğalgaz ihalesi yapıldı

Doğalgaz ihalesi yapıldı

Uzun zamandır ilçemize gelmesi söz konusu olan doğalgaz için Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar geçtiğimiz günlerde son noktayı koymuş ve 31 Mayıs’ta BOTAŞ’ta ihalesinin yapılacağını belirtmişti. 31 Mayıs 2019 günü BOTAŞ Toplantı Salonunda ihale yapıldı. 08.06.2019 11:52

İHALE SORUNSUZ YAPILDI

Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar geçtiğimiz günlerde doğal gaz ile ilgili açıklama yapmıştı. Sancaktar açıklamasında BOTAŞ ihalesinin 31 Mayıs 2019 günü BOTAŞ Toplantı Salonunda yapılacağını belirtmişti. Uzun zamandır ilçemize gelmesi konuşulan doğal gaz ihalesi 31 Mayıs Cuma günü yapıldı. Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, BOTAŞ Genel Müdüründen bilgi aldığını ve ihalenin sorunsuz gerçekleştiğini söyledi. Ancak detaylı açıklamayı hafta içinde yapacaklarını belirtti.

DETAYLI AÇIKLAMA HAFTA İÇİNDE

Sancaktar geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında ise; Maddi olarak hiçbir sıkıntı olmadığını, başta Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere tüm Antalya Milletvekilleri ve İl Başkanının bu projenin destekçisi olduğunu söylemişti. 2016 yılında resmi gazetede yayınlanan kanunla nüfusu 20 binin üzerinde olan ilçelerde doğal gazın BOTAŞ tarafından getirileceği ve ilçemizin de bu kapsamda yer aldığı belirtilmiş ve hazırlıklara başlanmıştı.  Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.