Doğalgazda sona gelindi

Doğalgazda sona gelindi

Pazartesi günü ilçedeki basın mensupları ve teşkilat mensupları ile toplantı yapan Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Ankara ziyaretleri ile ilgili bilgi verdi. Sancaktar; “Doğalgaz da artık son noktaya gelindi.” dedi. 17.07.2019 12:10

Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar yaptığı Ankara ziyareti ile ilgili bilgi verdi. Sancaktar; “ Süreç içinde iki kez Ankara’ya gittik ilkinde Ömer Başkanla gittik. Bununla ilgili bilgileri verdik. Geçen hafta yine gittik. Bunlardan size bahsetmek istiyorum. En önemlisi doğalgaz, artık son noktaya gelindi. Net olarak ayın 19’unda yer teslimi yapılıyor. İmzalar atıldı.” dedi.

NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ

Mühendislik ihalesine şuana kadar hiçbir itiraz yok. İtiraz süreci askı süreci son buldu. Tam 22 hafta da doğalgazın mühendislik projesi bitiyor. Yani beş ay sonra tahmini olarak yılbaşına denk geliyor. Kazma vurulacak. Doğalgazın gelmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Yapım ihalesinin süreci ne kadar olur bilemiyoruz. Burada 2015 yılından gelen bir süreç var. Ak Parti Teşkilatlarının ve o dönemin ilçe başkanı olan şuan meclis üyemiz olan İlhami Yıldıran’ın da büyük emeği var. Verdiğimiz mücadelenin artık sonuna gelindi. Takipçisi olacağız.” dedi.

 

İSTİMLAK YAPILMASI LAZIM

Sancaktar; “ Bir diğer konu geçen ay sağanak yağmurlar oldu ve sel ve taşkınları oldu. Bunlarla ilgili sel olmadan önce biz bir takım görüşmeler yapmıştık. Bu süreçte de neler yapabilir diye DSİ Bölge Müdürümüz Hayrullah Coşkun ile konuşmuştuk. Bu hafta ki Ankara ziyaretimizde bununla ilgili çalışmalara başladık. Bununla ilgili sıkıntı, istimlak yapılması lazım. Yetişirse 2020 yılının yatırım planına yetiştirmeye çalışacağız. Kuru temizleme çalışmaları başladı. Uzunoluk deresi güzelleşene kadar devam edeceğiz.” dedi.  

 

ORGANİZE SANAYİ İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDECElK

Sancaktar; “ Organize Sanayi Bölgesi yıllardır ilçe gündemimizi meşgul ediyor. Organize Sanayi Bölgesi;  Biri Karma Organize Sanayi diğeri Mermer Organize Sanayi. Karma Organize Sanayi bir adım geride, Mermer de sona yaklaşılmış pozisyonda, tabi birkaç sıkıntı vardı. Organize Sanayi ile ilgili bir para mevzusu vardı. Müteşebbis Heyetinin yatırması gereken bir para var. Bunun bir kısmını ticaret odası bir kısmını da bakanlık valilik ödüyor. Biz bu nokta da çalışmaların nerede kaldığını ve nasıl bir yol izlememiz gerektiğini nerde nasıl devam etmemiz gerektiğini bakanlığımız ile görüştük. Organze Sanayi de Korkuteli’ye kazandırmak adına kaldığı yerden en hızlı şekilde çalışmalar devam edecek.” Dedi.  

 

ELMALI YOLU 8 AĞUSTOS’TA AÇILACAK

Sancaktar; “ Kara yolları ile ilgili temaslarımız oldu. Özellikle yapımı devam eden Korkuteli Elmalı Yolu. İnşallah 8 Ağustos günü Öküzgözü Kavşağına kadar tam olarak açılacak. Bucak- Korkuteli yolu ile ilgili ödenek noktasında beklemeler vardı. Bununla ile ilgili gereken girişimler yapıldı.  Milletvekillerimiz, bakanımız ve il başkanımızdan Allah razı olsun. Bucak Yolu ile ilgili çalışmalar kaldığı yerden devam edecek.” dedi.

 

SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ AÇILACAK

Sağlık Bakanlığı ile ilgili temaslarımız oldu. En büyük sıkıntımız 58 bin nüfus olması. İl Başkanımız aracılığı doktor eksiklerimizi ilettik. Sağlıklı Hayat Merkezi diye bir sistem var. Eski hastanemizin olduğu yere inşallah Sağlıklı Hayat Merkezi açılacak. İçinde diyetisyen psikoloğun olduğu mini hastane şeklinde olacak. Proje hazır ama biz yatırım planına aldırmak için uğraşıyoruz.” diye konuştu.

 

KIRSAL KALKINMADA ETAP ATLADIK

Sancaktar; “ Birde Hükümet Konağı ile ilgili girişimlerimiz oldu. Süleyman Soylu Bakanımızın, il başkanımıza 2020 yatırım planına alacağım şeklinde bir beyanı oldu. 2020 yılı yatırım planına aldırırsak sanırım iki yılda biter. Kırsal Kalkınmada Korkuteli 12. Etapta idi. Şimdi 13. Etapta yani Kırsal Kalkınma noktasında ve hibe noktasında sonuca ulaşamıyoruz. Bunun için 13. Etaba geçtik. Ağustos ayı içinde de açıklaması yapılacak.”  dedi.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.