Domatesin içinden filiz çıktı

Domatesin içinden filiz çıktı

Sebze ve meyvelerde aşırı hormon kullanımı garip sonuçlara yol açıyor. İlçemizde yaşayan Hacer Keskin’in akşam yemeği yapmak için kestiği domatesin içinden yeşil filizler çıktı.08.08.2019 13:08

Korkuteli’ de Hacer Keskin bir vatandaşın pazardan aldığı domatesin içinden yaklaşık 8-10 santimetre uzunluğunda onlarca fide çıktı. Sebze ve meyvelerde aşırı hormon kullanımı garip sonuçlara yol açıyor. İlçemizde yaşayan Hacer Keskin’in yemek yapmak için kestiği domatesin içinden yeşil filizler çıktı.

“ İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?”

Kesin; “ Önce inanamadık. Bir domates daha kestik. Onun da içinden yine yeşil domates filizleri çıktı. Çarşamba günü yemek yapmak için pazardan almıştım domatesleri, çok şaşırdım. İster istemez canımızda sıkıldı. Tarım İlçe Müdürlüğüne götürüp gösterdim. Ama bitkinin stres yaptığını söyleyip gönderdiler. Bu bas bayağı hormon, inceleyelim bakalım demediler. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Zaman zaman televizyonda ve gazetelerde fazla ya da yanlış hormon kullanımının bitkilerin doğal yapısını bozduğunu görüp okumuştuk. Ama benim başıma gelebileceği aklıma gelmedi. Mevsiminde domates almamıza rağmen bununla karşılaştıysak gerçekten durum çok kötü. Arkadaşlar üç kuruş kazanacağız diye sağlığımızla oynamasınlar.” dedi.

 

 

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.