Elmalı - Korkuteli Karayolu trafiğe açıldı

Elmalı - Korkuteli Karayolu trafiğe açıldı

Uzun zamandır yapımı devam eden Elmalı Korkuteli Karayolu Karayolu’nun ilk 26 km’lik kısmı sıcak asfalt duble yol olarak trafiğe açıldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu’da yapılan çalışmaları yerinde inceledi. 10.08.2019 15:13

AÇILIŞI VALİ KARALOĞLU YAPTI

Yapım çalışmaları devam eden Elmalı - Korkuteli Karayolu’nun geçtiğimiz gün ilk 26 km’lik kısmı trafiğe açıldı. Yapımı tamamlanan kısımlarda Antalya Valisi Münir Karaloğu incelemelerde bulundu. Karaloğlu’na,  Antalya Ak Parti Milletvekilleri; Atay Uslu, Mustafa Köse, Kemal Çelik, Antalya Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Korkuteli Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, Korkuteli Belediye Başkan Vekili İsmet Senekçi, Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, Elmalı Kaymakamı Fatih Mehmet Kurt, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, Elmalı Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Başkaya ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Yolun yapılan kısımlarında incelemelerde bulunan heyet daha sonra kameraların karşısına geçti.

 

BAYRAM SONRASI DEVAM EDECEK

Antalya Valisi Münir Karaloğlu; “ Antalya’nın tamamında yol yapımı çalışmaları hızla sürüyor. Elmalı- Korkuteli bölünmüş yolunun da 26 kilometrelik kısmı bugün itibari ile resmen açıldı. İlk 26 km’lik, Öküzgözü-Korkuteli bölümü "Bölünmüş yol, sıcak asfalt” şeklinde ulaşıma açıldı. Kalan kısımlardaki çalışmalar ise Kurban Bayramından sonra devam edecek. Bu yol Antalya’nın ve Batı ilçelerinin İç Anadolu ile bağlantısını sağlayacak. Bu yolun davamı Finike’ye kadar olacak. Tüm Antalya’mıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi. Korkuteli - Elmalı Karayolu’nun toplam maliyeti 456 Milyon 672 bin TL değerinde ve yolun karakteristik özelliği bitümlü sıcak karışım bölünmüş yol şeklinde.  Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.