Gezici nüfus işlemleri devam ediyor

Gezici nüfus işlemleri devam ediyor

Korkuteli Kaymakamlığı İlçe Nüfus Müdürlüğü personeli, engelli ve yaşlı vatandaşlara kolaylık sağlamak için kimlik kartı, ehliyet ve pasaport başvurularını vatandaşların evlerine giderek başvurularını yaptırmaya devam ediyor. 07.10.2019 09:14

Korkuteli İlçe Nüfus tarafından engelli ve yaşlı vatandaşların evlerine giderek adreslerinden gezici kayıt terminali ile kimlik kartı başvuruları almaya devam ediyor. Fiziki engeli, hastalığı veya yaşlılık sebeplerinden dolayı Nüfus Müdürlüğü’ne kimlik kartı müracaatında bulunamayan vatandaşların ikamet adreslerinden gezici kayıt terminali ile kimlik kartı başvuruları alınıyor.

 

 Alo 199 nüfus hattı çağrı merkezini arayabilirler

Engelli veya yaşlı vatandaşların yakınlarının Nüfus Müdürlüğüne müracaatları halinde gerekli prosedürler başlatılıyor. Görevli personel vatandaşın fiziki engeli, hastalığı veya yaşlıların evine giderek bizzat işlemlerini yapıyorlar. Konu ile ilgili İlçe Nüfus Müdürü Sevim Kılıç bilgi verdi. Kılıç, “ Nüfus Müdürlüğü olarak müdürlüğümüze kadar gelemeyen; engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın evlerine gitmeye devam ediyoruz.  Yeni kimlik kartlarını almada sorun yaşayacak olan yaşlı ve hasta vatandaşlar için mobil nüfus gezici kayıt terminali uygulaması ile nüfus müdürlüklerine gelemeyen kişiler Alo 199 nüfus hattı çağrı merkezini arayarak ya da internet üzerinden randevu alıyorlar. Bildirilen tarihte adreste oluyoruz. Ve vatandaşlarımızın başvuru işlemlerini gerçekleştiriyoruz.”dedi.

 

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.