Hafızlar kervanına 13 genç daha katıldı

Hafızlar kervanına 13 genç daha katıldı

Korkuteli Müftülüğü Merkez Yatılı Hafızlık Erkek Kur’an Kursundan sekiz Dürdane Önal Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursundan da beş öğrenci Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan sınavda başarılı olarak hafızlık belgesi almaya hak kazandılar.09.09.2019 08:30

Hafızlık belgelerini İlçe Müftüsü Selim Yazıcı’nın elinden alan hafız öğrenciler, birçok istek ve arzularını bir kenara bırakıp Rabbimizden O’nun Kitabı Kur’an Kerim’i ezberlemek için dua ile yola çıktık. Sabırla Kur’an’ın her bir ayetini dimağlarımıza ilmek ilmek işledik hamdolsun. Rabbimiz sabrımızın ve gayretimizin sonunda Kelamının tamamını ezberleme bahtiyarlığını nasip etti. İnşallah hafız olarak kalmayı ve Kur’an’ın gösterdiği istikamette yürümeyi Rabbim cümlemize nasip etsin’’ temennisin de bulundular.

Başarı oranı neredeyse % 100

İlçe Müftüsü Yazıcı, öğrencileri tebrik ederek hafızlık belgelerini vererek hediyelerle taltif etti. Yazıcı, “Allah’a hamdolsun Korkutelili hayırseverlerimizin destekleriyle yürüttüğümüz Kur’an hizmeti her geçen gün ivme kazanarak hafızlar kervanına her yıl ellinin üzerinde hafız katmaya devam ediyoruz. Gerek erkek gerekse kız hafızlık kurslarımızda başarı oranı neredeyse % 100.  Hafızlığını tamamlayıp sınava giren neredeyse tüm öğrencilerimiz başarılı olmaktadır.” dedi.

 

Hocalarını ve ailelerini tebrik ediyorum

Yazıcı; “ Bu başarı hem müftülüğümüzü, hafızlık kurslarımızı, hocalarını ve öğrencilerimizin ailelerini onurlandırmaktadır. Genelde ise Korkuteli’nin manevi mimarları olarak şehrimizi onurlandırmaktadır. Bundan sonra bu evlatlarımız yaşayan Kur’an olarak içeriğini de hazmederek toplumda örnek insan olmaları, eğitimlerine devam ederek ülkemizin seçkin başarılı bireyleri olarak milletimize hizmet etmeleri gerekmektedir. Ben bir kez daha öğrencilerimizi hocalarını ve ailelerini tebrik ediyorum.” dedi. Merkez Yatılı Erkek Hafızlık Kursundan hıfzını tamamlayıp belge alan Süleyman Ülkü,  Mehmet Taşdemir,  Muzaffer Bulut,  Yusuf Bulut, Rıdvan Kiraz Şaban Karadağ, Şefik Melat,  Vahdet Ergüler: Dürdana Önal Hafızlık Kız Kur’an Kursunda hıfzını tamamlayıp belge alan; Havva Nur Çoşkun, Şeyda  Dudu İnbil, Nefise Gencer, Gülsüm Kır, Nikaye Nur Boyacı toplam 13 öğrenci de Müftümüze emeği olan hocalarımıza ve hayırseverlere teşekkür ettiler.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.