Hastane önü tehlike saçıyor

Hastane önü tehlike saçıyor

Korkuteli Devlet Hastanesi Caddesinde, hastane bahçesinde otopark olmasına rağmen trafik lambalarının altına duyarsız vatandaşlar tarafından park edilen araçlar trafiği tehlikeye atıyor.18.06.2019 11:50

PARK ACİL GİRİŞİNE KADAR UZANIYOR

Korkuteli’nin en işlek caddelerinden biri olan Korkuteli Devlet Hastanesi Caddesi, trafik kazalarının da en çok yaşandığı caddelerden biri. Geçtiğimiz yıl büyükşehir belediyesi tarafından sol şeridi sıcak asfalt yapılan ancak sağ şeridine henüz başlanmayan Hastane Caddesinde, özellikle devlet hastanesi önünde bulunan trafik lambalarının altına duyarsız vatandaşlar tarafından park edilen araçlar trafiği tehlikeye atıyor. Devlet Hastanesi, bahçesinde otopark olmasına rağmen trafik lambalarının altına park edilen araçlar trafiği ve yaya hayatını tehlikeye atıyor. Aynı bölgede trafik lambası olduğu gibi, otobüs durağı ve yaya geçidi de mevcut.

 

LAMBA VAR, DURAK VAR, YAYA GEÇİDİ VAR

Trafik kanunlarınca otobüs duraklarına 50 metre kala park yapmak yasak. Duyarlı vatandaşlar;  “Duyarsız sürücüler araçlarını trafik lambalarına park edip gidiyorlar bu yüzden trafik akışında aksamalar oluşuyor. Üstelik burası hastane acil girişi, zaten insanlar buraya hayatlarını kurtarmak için geliyorlar.  Bu tür duyarsız sürücüler affedilmemesi gereken cezaya çarptırılması gerekiyor. Polis ekiplerimizin şehir içinde yaptıkları denetimlerden dolayı oldukça memnunuz. Denetimler daha da sıklaştırılırsa bütün sürücüler bu konuda bilinçlenir diye düşünüyoruz” İfadelerini kullandılar.  Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.