Hayatı kafama takıyorum

Hayatı kafama takıyorum

Korkuteli’ de Antalya Valiliği tarafından başlatılan 'Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var' projesi kapsamında Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü Şehir İçi Trafik Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından uygulama yapıldı. Trafik polisleri motosiklet sürücülerini uyararak, kask takmanın önemine değindiler.09.07.2019 12:25

HAYATIMA KASTIM YOK

Geçtiğimiz hafta İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun tanıtım toplantısına katıldığı “Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var Projesi” ilçede de uygulamaya konuldu. Antalya Valiliği'nin motosiklet kazalarında ölüm ve yaralanmaların önüne geçmek amacıyla sürücülerin kasksız trafiğe çıkmaması için hazırladığı 'Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var' kampanyası kapsamında, İlçe Emniyet Müdürlüğü Şehir İçi Trafik Şube Ekipleri dün öğleden sonra uygulama başlattılar. Proje ile kask kullanımının, trafik kazaları sebebiyle meydana gelen yaralanma ve ölümleri büyük oranda azaltabileceğinin farkına varılması ve motosiklet sürücülerinin kask olmadan trafiğe çıkmamaları hedefleniyor.

 

CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

İlçe merkezinde uygulama yapan Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü Şehir İçi Trafik Şube Ekipleri vatandaşları kask kullanımı konusunda uyararak kask takmanın önemini anlattılar. Kask takmadıkları takdirde cezai işlem uygulanacağını belirttiler. Bugün itibari ile kurallara uymayan motosiklet sürücüleri ile ilgili cezai işlem başlatacaklarını söyleyen ekipler vatandaşlara broşür vermeyi ihmal etmediler. Ekipler ayrıca uyulması gereken kuralları da tek tek tüm motosiklet sürücülerine anlattı. Motosiklet, motorlu bisiklet ve elektrikli bisikletlerde sürücülerin kask ve gözlüğü, yolcuların ise kask bulundurmaması ve kullanmaması halinde “ 108 TL İdari Para Cezası” ve “ 15 Ceza Puanı” uygulanacak. Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.