Haydi, gençler şimdi sıra sizde

Haydi, gençler şimdi sıra sizde

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, ilçemizdeki gençlere çağrıda bulunarak kendi mahalle ve köyünde ki sokağa çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşların gönüllü olarak alışverişlerini yapmalarını istedi. Başkan İşlek açıklamasında, "Gönüllü Evlat" projesine katılan gençlere virüs salgını sonrası büyük bir sürpriz yapacağını da ifade etti.25.03.2020 11:14

GÖNÜLLÜ ALIŞVERİŞ EVLATLARI OLABİLECEKLER

Başkan İşlek sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Korkutelili Genç kardeşim,
Şimdi sıra bizlerde, Alo Evlat projemizle sizlerin desteğine ihtiyacımız olacak.

Her mahalleden genç kardeşlerim, kendi mahalle ve köyündeki sokağa çıkamayan amca, teyze, nine ve dedelerimiz için gönüllü alışveriş evlatları olabilecekler.

 


GÖNÜLLÜ GENÇLERİMİZİN YAPMASI GEREKENLER,

1- 653 00 00 numaralı CUMHURELİ telefonunu aramaları
2- Adını Soyadını, mahallesini, telefon numarasını kaydettirmeleri
3- Boş zamanlarının saatlerini bildirmeleri
4- Gönüllü Evlat kartlarını almaları
5- O mahalleden bir ihtiyaç sahibi yaşlımızdan sipariş geldiğinde, kendisini aradığımız an itibari ile belirttiğimiz yerlerden alış veriş yaparak siparişi büyüklerimize götürmesi.

 

BÜYÜK BİR SÜRPRİZ BEKLİYOR

Evet Korkutelili gençler, Kiminiz günde yarım saatinizi, kiminiz yarım gününü, kimimiz belki tam gününü ayırabilir, kendi mahallenizdeki yaşlılarımıza evlat olarak dua alabilirsiniz. Ben tüm mahallelerimizden birçok gencimizin bu projede gönüllü olacağını şimdiden biliyor ve güveniyorum. Ayrıca bu virüs salgını sonrası mahallelerimizdeki Gönüllü Evlatlarımız benden büyük bir sürpriz bekliyor olacak :) 18-30 yaş aralığındaki tüm gençlerimiz haydi Bismillah.” İfadelerini kullandı. Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.