Hayvan Pazarına ilk kazma Aralık’ta vurulacak

Hayvan Pazarına ilk kazma Aralık’ta vurulacak

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Kapalı Hayvan Pazarı ve diğer büyük projeler ile ilgili bilgi verdi. İşlek; “Aralık ayında hayvan pazarı için kazma vurulacak.” dedi. 18.09.2019 08:59

BİZ ALTERNATİFLERİ ÇALIŞIYORUZ

İşlek; “ Tahsis, izin kaynak, bununla ilgili çalışmaları yaptık. Proje tanıtım lansmanında biliyorsunuz hangi projenin hangi kaynaktan yapılacağı ile ilgili tanıtım yapmıştık. Seçim sonrasında milletimizin takdiri ile Menderes Türel başkanımız ile yapmış olduğumuz ama Seyir Park ama Kanal Korkuteli Projesi gibi ilçenin vizyonu ile ilgili yerli ve yabancı turizm ile yapacağımız alt yapılarda biz buraların mali kaynaklar noktasında sıkıntı çekmiş olduk. Bu projeler ile ilgili baktık ki olmayacak, çünkü büyükşehir belediyesinin şuanda Sayın Muhittin Böcek başkanımızın kendi ifadesi ile “ Her ne ise yapacağım bütün ilçelere siyasi ayrım yapmayacağım. Fakat bir, bir buçuk yıl toparlanma bu borçlarla ilgili süreç” gerekiyor sözüne istinaden biz alternatifleri çalışıyoruz.” dedi.

 

 

EGE VE AKDENİZ’İN EN İYİSİ OLACAK

İşlek; “2023 diye ötelemiş olduğumuz Kapalı Hayvan Pazarını dört milyonluk bir borçlanma yetkisi ile artı üstü ile ilgili de çeşitli çalışmalar yapıldı. İnşallah 1 Aralık’a kadar işe başlanacak. Yani ihale, ihaleye çıkılması, ihalenin yapılması, itiraz süreleri, hangi müteahhit alacaksa ona yer teslimin yapılması 1 Nisan’a kadar 120 günlük bir süreç 1 Nisan’dan sonra Ege ve Akdeniz’in en iyi, en modern, Kapalı Hayvan Pazarını 2023’ten 2020’ye çekmiş olduk. 1 Aralık itibari ile inşallah kazma vurulacak. İhale sürecine bağlı olarak birkaç günlük sarkma olabilir. İnşallah 1 Nisan’a kadar bitmiş olacak.” dedi.

 

 

SEYİR PARK BİR SONRAKİ YAZA HAZIR OLACAK

İşlek; “ Seyir Park ile birkaç tane yatırımcı var, görüşmeler devam ediyor. Buradan yine söylüyorum Seyir Park’ı Yap İşlet modeli ile veya kiralama modeli ile bizim projemize yatırım yapacak kişiler varsa kapımız sonuna kadar açık. Biz görüşmelerimizi üç dört kişi ile yapıyoruz. Onlarda kendileri çalışmalarını yapıyorlar. Benim gönlümden geçen, bütün makine ekipmanı çekip üç vardiya ile kendimiz belediye olarak yapmak için elimden geleni yapacağım. Şunun sözünü rahatlıkla veriyorum bu yaza olmasa bile bir sonraki yaza mutlaka hazır olacak.” şeklinde konuştu.

 

ELİMDEN GELDİĞİNCE ANLATMAYA ÇALIŞACAĞIM

İşlek; “Arasta ile ilgili teknik çalışma bitti. 15 gün içinde esnafa sunumlarımızı yapacağız. Arasta süreci en iyi ve en kötü ihtimali var. Bunun içinde Kentsel Dönüşüm başvurusu var. O yapıldı zaten en iyi ihtimal ile 2 buçuk yıl içinde, bu yılbaşında başlasak 2 buçuk yıl içinde, oy çokluğu ile alacağımız karar ve hangi proje kabul görürse, en kötü ihtimalle de 4 yıl içinde Arasta problemini çözmüş olacağız. Tabi ki böyle bir projede hak sahipleri içinde mutlaka istemeyen olacaktır. Ben elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Arasta 2 buçuk yıl ya da 4 yılda bitecek.” dedi.

 

 

BEŞ YIL BOYUNCA BU İLÇEDE AVM YAPILMAYACAK

İşlek; “ Eski Köy Garajı ile ilgili hak sahipleri ile toplantı yapmıştık. 2 gün sonra da onlara yapılan çizimleri, kazançlarını bununla ilgili sunum yapacağız. Ondan sonra size tekrar bilgilendirme yapacağım. Netleşen kısmı çift kat altı otopark girişi dışa dönük komple dükkanlar. Buradaki esnafımız bayilik alsın, artık Antalya’ya gidilmesin. Kendi esnafımızla kendimiz markalaşmaya çalışacağız. Üst katında düğün salonu, oyun alanı olacak. Ayın 18’inde tekrar toplantı yapacağız. Bu projelerin tamamında oy çokluğuna bakacağız. Bu bir AVM değil, beş yıl boyunca bu ilçede AVM yapılmayacak.” diye konuştu.

 

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.