İlçe Başkanı evet meclis üyesi hayır dedi

İlçe Başkanı evet meclis üyesi hayır dedi

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, geçtiğimiz hafta MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli ve Yıldıray Çıldır arasındaki polemiğe yanıt verdi. İşlek; “ CHP İlçe Başkanı evet dedi, meclis üyesi hayır dedi.” diye konuştu. 18.09.2019 09:03

İşlek; “ Ben yurt dışında iken Grup sözcümüz Sayın Senirli, beni aradı dedi ki böyle bir borçlanma talebi var oradaki durumu nedir. Ben de dedim ki, bizim orda biz ilçe başkanı ile devamlı görüşüyoruz. Korkuteli’de güzelliğimiz şu, Türkiye’de olmayan güzelliklerden bir tanesi, beş tane partinin beş ilçe başkanı ile meclisten önce ayda bir yemek yiyoruz. Ben bütün gündem maddelerini neden sonuç ilişkileri ile anlatıyorum. Orada hiçbir problem yok. Olumlu karşılanıyor.” dedi.

 

CHP İLGİLİ MADDEYE ŞERH KOYDU

İşlek; “ Ama meclise geldiğimiz zaman bir şeyler oluyor. Bu mecliste de CHP ile ilgili bir durum oluştu. CHP arsa satışı ile ilgili maddeye şerh koydu.  Satış istemedi, tasarruf edin dedi. Selçuk Beye telefonda dedim. Ama Muhittin Başkan’ın bir satış talebi varsa belediye başkanı doğaldır, bakılır sende orada söylersen çok güzel olur. Biz MHP grubu olarak engellemiyoruz. Dediğimiz gibi satış yetkisi verildi.

 

BU NE DEMEK RET DEĞİL Mİ?

İşlek; “Hatice Hanımın kendi el yazısı ile tasarruf tedbirleri ile borçların ödenmesine gidilmesi,  satış yapılması uygun değildir” yazıyor. Bu ne demek ret değil mi? Mecliste de okunmadı mı? Birileri de kalkıp diyor ki oy birliği ile. CHP Grubu komisyondan geldiği haline evet dedi. Komisyonda ret verdiler. Oy çokluğu var. CHP burada destek olmuş olmuyor, olmayabilir. Selçuk Beyde bunu anlatmak istedi.” dedi.

 

RET DEĞİL, DEĞERLENDİRELİM DEDİK DEDİ

İşlek; “Siz Korkuteli’de ret vermenize rağmen biz size burada destek veriyoruz dedik. Ama yine burada birileri siyaset yapmak adına kalktı birleri oy birliği ile geçti dedi. Yıldıray Bey açıklamasında da ret değil, değerlendirelim dedik dedi.  Burada komisyon raporu görüşülürken Hatice Hanıma “İlçe başkanı ile konuşuldu evet denilecekti” dendi. Ama Hatice Hanım aramanıza gerek yok bu benim kendi fikrim ret vereceğim dedi.” İfadelerini kullandı. 

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.