İşlek beş buçuk ayı değerlendirdi

İşlek beş buçuk ayı değerlendirdi

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, dün ilçedeki basın mensupları ile bir toplantı düzenledi. İşlek, ilk beş buçuk ayın bilançosunu açıkladı. 17.09.2019 08:47

İKİ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCIMIZ VAR

İşlek; “ Öncelikle kurumsallaşma anlamında çalışmalarımız sürüyor. Yüzde 55-60’ını tamamladık. En önemli yüzde 40-45’lik kısmı bir yazılımla tamamlanacak. Recep Şahin ve Emrah Erünsal olmak üzere iki belediye başkan yardımcımız var.  Emrah Erünsal’a bağlı birimler; Mali Hizmetler, Hukuk İşleri, Ruhsat ve Denetim, Destek Hizmetleri, İmar ve Şehircilik, İnsan Kaynakları, Emlak İstimlak, Fen İşleri, Yapı Kontrol. Recep Şahin’e bağlı birimler; Muhtar İşleri, Veteriner İşleri, Park Bahçeler, Zabıta Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler, Bilgi İşlem, Yazı İşleri, Çevre Koruma, Temizlik İşleri şeklinde.

 

İŞYERLERİNİN RUHSAT DENETİMİ YAPILDI

İşlek; “Veteriner İşleri ile başlayacak olursak; Nisan ayı itibari ile 151 köpek, daha önce 627 köpek, Mayıs ayında 166, Haziranda 46, Temmuzda 119, Ağustosta 76, Eylülde bugüne kadar yani 69 olmak üzere sokak hayvanları alındı gerekli bakımları yapıldı ve alındıkları yere bırakıldılar. Bugüne kadar toplam 169 iş yerinin veteriner işleri ile ilgili denetimi yapılmış. Ruhsat denetiminde; 61 sıhhi müesseseye12 tane gayri sıhhi müesseseye ruhsat vermişiz. Toplam 800 adet ruhsatlı 515 adet ruhsatsız iş yerini denetlemişiz. Ruhsatsız olanların işlemleri devam ediyor.

 

TOPLAM 336 PERSONELİMİZ VAR

İşlek; “Toplam 53 memurumuz var. 8 sözleşmeli personelimiz var. Kadrolu 47 işçimiz var. 1 adet geçici işçi, 223 taşeronumuz var. Beş buçuk ay içinde 6 memurumuz emekli oldu. Kadrolu işçilerden bir kişi şirket personelinden 9 kişi bunlar kendi istekleri ile emeklilik istediler. 49 İŞKUR personeli iş süreleri dolduğu için ayrıldılar. Şuanda toplam; 336 personelimiz var.

 

CİMER’E TOPLAM 82 ŞİKAYET GELMİŞ

İşlek; “Zabıta Müdürlüğü’ne toplam 570 adet şikayet gelmiş. CİMER üzerinden gelen şikayet 82, iş yeri şikayeti 29, hayvancılık şikayeti 34, diğer şikayetler 19. CİMER’e toplam 82 şikayet gelmiş. Toplam 71 şikayet olumlu olarak sonuçlandırılmış. 148 şikayet elden belediyemize yapılmış. Toplam 11 iş yeri mühürlendi. Zabıtamız, 1544 adet iş yeri denetlemesi yaptı.” Dedi.

 

BURADAN HERKESTEN HELALLİK İSTİYORUM

İşlek; “Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü; Toplam 17 araç ile hizmet veriyor. Çarşı merkezine her gün, merkez altı mahalleye iki günde bir ve 52 dış mahalleye üç günde bir olmak üzere kontrollerini yapıyorlar. Günlük 79 ton çöp toplanıyor. Kültür Sosyal İşler; Ramazan Bayramında ihtiyaç sahiplerine 1000 adet gıda yardımında bulunuldu. Belediye Başkanı olarak bu rakamdan şüpheliyim. Buradan herkesten helallik istiyorum. Aralarında ihtiyaç sahibi olmadığı halde yardım edilen vardır mutlaka lütfen beni arasınlar.” dedi.

 

 

BAYRAMLARDA ŞEHİR İÇİ ULAŞIM ÜCRETSİZ

İşlek; “39 Gazi ve Şehit yakınlarına Çanakkale Gezisi sponsoru olduk. Muhtarlara yemek verdik. 21 Mayıs’ta şehit ve gazi yakınları ile engellilere yemek verdik. Ramazan ve Kurban Bayram’ında şehir içi ulaşım ücretsiz yapıldı.

 

KÜÇÜKLÜ, ÇIVGALAR VE YELEME’YE MUHTARLIK BİNASI

İşlek; “ Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerinde derece yapan güreşçilerimize ödülleri verildi. Fen İşleri Müdürlüğü; 4500 metre kare taş tamiri, toplam 650 ton rotmiks, 7 adet metruk bina yıkımı yapıldı. 15 adet ev yıkımı ve temizliği yapıldı. 8800 metre kare köylerde merkezde 4700 metre kare taş işi yapıldı. Küçüklü, Çıvgalar ve Yeleme’de muhtarlık binası yaptık. Oralarda olmadığı için sıfırdan yaptık. Park Bahçeler Müdürlüğü; 5560 metre kare yeşil alan yaptık. 5800 metre kare toplam yeni yapılan parkımız var. 6 adet yeni oyun grubu kazandırıldı.” dedi.

 

53 METRUK YAPIYA MÜDAHALE EDİLDİ

İşlek; “İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüz; 90 adet ön onay, 135 tane yapı ruhsatı vermişiz, 75 statik kontrol,1320 tane numarataj verdik. 37 tane kat ittifakı,105 adet imar çapı,53 metruk yapıya müdahale etmişsiz. Birim müdürlüklerimiz bu şekilde.” dedi.

 

 

OKULLARA SENEYE DAHA FAZLA YARDIM YAPACAĞIZ

İşlek; “ Biliyorsunuz okullarımız ile ilgili talepler iletilmişti. Okullar kapanmadan bir buçuk ay önce İlçe Milli Eğitim Müdürümüzden tüm okulların ihtiyacını istemiştik. Yaklaşık 600 milyar civarında okulların ihtiyaçları vardı. Bizim hepsini yapma imkânımız yoktu. Biz taş, mermer, boya, peyjaz yaklaşık 258 bin TL’lik kısmın teminini yapıp teslim ettik. İnşallah seneye daha fazlasını yapacağız.” dedi.

 

 KİMSE MAĞDUR EDİLMEDİ

İşlek; “Şuana kadar bir arkadaşımız işten çıktı. Onun dışında kimse çıkmadı, çıkarılmadı. Mağdur edilmedi.” dedi.

 

HİLAL MASA ADINDA BİR SİSTEM OLACAK

İşlek; “Biliyorsunuz belediye olarak iki binada hizmet veriyoruz. Şu karşımızda gördüğünüz arşiv olarak kullandığımız yere belediye binası yapacağız. Burada yeni yazılımımızla birlikte Hilal Masa adını verdiğimiz bir sistem olacak. Allah nasip ederse sayın genel başkanımıza bitmiş halini gösterdim. Başka bir yere daha büyük bir belediye hizmet binası yapana kadar orayı kullanacağız. Burada belediye başkanlık, başkan yardımcıları, özel kalem ve basın halkla ilişkiler olacak.” dedi.

 

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.