İşlek Cumhur eli projesini anlattı

İşlek Cumhur eli projesini anlattı

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek meclis toplantısının sonunda seçim vaatleri arasında yer alan Cumhureli projesinin kısa zamanda başlayacağını ifade ederek detayları anlattı.06.11.2019 08:04

Belediye Meclisi toplantısında meclis üyelerine bilgilendirmelerde bulunan Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, Cumhur eli projesini, belediye hizmet birimlerinin tek binada toplandığını, asfalt plentinin kurulacağını, Kapalı hayvan pazarı ve borsanın ihaleye çıkacağını ve Fen İşleri Şantiyesinin de taşınacağını ifade etti.

CUMHUR ELİ HİZMET BİNASI AÇILIYOR

Belediye Başkanı İşlek yapmış olduğu bilgilendirmede, “İnsanların evlerine gireceğimiz Cumhur eli sosyal projemizi yani evde sağlık bakım, kişisel bakım, doktor hizmetleri, ilaç, evlere servis, kişisel bakım, evlerin temizliği, aşevi, ücretsiz engelli taksimizin hizmet vermesi, etüt evleri, eğitim yerleri gibi hizmetleri Allah nasip ederse Cuma günü saat 11.00’da hizmet binasının açılışını yapacağız. Bu vesileyle tüm Korkuteli halkını Cumhur eli hizmet binamızın açılışına davet ediyoruz” dedi.

 

“TEK BİNADAN HİZMET VERECEĞİZ”

Korkuteli Belediyesi’nin artık tek binadan hizmet vereceğini ifade eden İşlek, “Belediyemizde görev yapan bayanları Cumhur eli projemize görevlendirmek üzere şuanda eğitimlerini veriyoruz. Hepsini ek binamıza taşıdığımız için, taşeron işçi, sözleşmeli işçi olan arkadaşlarımızı sahaya gönderiyoruz. Sadece memurlar eliyle hizmet planlamamızı yaptığımız için önceki gün itibariyle ek binamızdaki belediye birimlerimizi tamamen taşıdık artık tek binadan hizmet veriyoruz” diye konuştu.

 

“HAYVAN PAZARI İHALEYE ÇIKIYOR”

Kapalı hayvan pazarının Cuma günü ihale tarihinin belli olacağını belirten İşlek, “Kapalı hayvan pazarı ve borsamızla ilgili Tarım İl Müdürlüğünden ruhsatımızı aldık, en geç Cuma günü ihale tarihi belli olacak. İnşallah Nisan ayı içerisinde buranın açılışını yapacağız” dedi.

 

“ASFALT PLENTİ KURULUYOR”

Asfalt plentinin de kurulacağını ifade eden İşlek, “Elmalı yolunun üzerindeki daha önce taş ocağı olarak kullanılan 250 dönümlük bir arazimiz var oranın tahsis talebini yaptık en kısa sürede yazışmalar tamamlanacak, inşallah o taş ocağını hem faal hale getireceğiz, hem de Alanya’da söküm için hazır bekleyen asfalt plentimiz ücretsiz bir şekilde Korkuteli’ne gönderilmek için hazır bekliyor tahsisten hemen sonra taş ocağının yanına asfalt plentimizi kuracağız. Yaklaşık 20 gün içerisinde kurulacak” diye konuştu.

 

“FEN İŞLERİ ŞANTİYESİ TAŞINACAK”

Korkuteli Belediyesi Fen İşleri şantiyesinin de aynı yere taşınacağını belirten İşlek, “Merkezde bulunan park, bahçe ve fen işleri şantiyemizi de buraya taşıyacağız. Şehir merkezinden çıkartacağız. Orada aynı zamanda büyük bir alan olduğu için kendi bitkilerimizi kendimiz üretmeye başlayacağız” dedi.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.